NEAPOL – z Wezuwiuszem w tle

Neapol, czyli miasto zakochane w piłce. To właśnie tam największe sukcesy osiągał Diego Maradona, a obecnie na murawie stadionu San Paolo oglądać można Arka Milika i Piotra Zielińskiego. Wybierz się tam z linią Ryanair.

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 13:40/ Powrót do Wrocławia: piątek 16:25 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:45/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 18:20 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 13:40/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 18:20 (8 lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:45/ Powrót do Wrocławia: piątek 16:25 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Neapol został założony jeszcze w VIII wieku p.n.e. przez starożytnych Greków. Już wtedy odgrywał dużą rolę w ówczesnej Europie. Nic więc dziwnego, że w tak bogatym historycznie mieście znajdziesz wiele zabytków. Do miana wizytówki miasta urósł Castel Nuovo. Wybudowany w XIII wieku budynek przetrwał liczne oblężenia, a dzisiaj mieści się tam muzeum, w którym znajdziesz eksponaty z tamtych czasów. Jeżeli już o muzeach mowa, warto odwiedzić Muzeum Cappella Sansevero. Najbardziej znaną rzeźbą, jaką tam znajdziemy, jest „Chrystus spowity całunem”. Pokrywający twarz Jezusa całun jest tak delikatny, że trudno uwierzyć, że został wykonany z marmuru.

Inne muzeum warte uwagi to Galleria Borbonica – podziemne miasto z czasów II wojny światowej. Wtedy mieścił się tam schron przeciwlotniczy, który dawał schronienie nawet 10 tysięcy ludziom. Dzisiaj możesz tam obejrzeć pokryte pyłem samochody, motocykle i inne pamiątki z lat 40. Neapol to także świetne miejsce dla miłośników teatru. Ikoną tamtejszej sztuki jest Teatro di San Carlo. Bogato zdobione sklepienie zrobi na Tobie wrażenie, bez względu na to jak wielkim fanem teatru jesteś. Dodatkowo przedstawienia, które są tam wystawiane stoją na bardzo wysokim poziomie.

Jeżeli wybierasz się do Włoch dla krajobrazu, koniecznie musisz odwiedzić promenadę Caracciolo e Lungomare. Spacer plażą z Wezuwiuszem w tle to coś, co zdecydowanie robi wrażenie. Nie można też zapomnieć o piłce nożnej, która jest narodowym sportem Włochów. W lokalnej drużynie – Napoli, obecnie gra dwóch Polaków.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port lotniczy jest położony 7 kilometrów od centrum miasta. Sposoby dotarcia do niego są dwa. Albo zdecydujemy się na podróż autobusem linii Alibus, za około 4 euro, albo skorzystamy z taksówki, której koszt wyniesie około 10 euro.

Spróbuj koniecznie:

Jeżeli Neapol, to tylko pizza neapolitańska. Miasto słynie z tej potrawy, która podbiła serca fanów włoskiej kuchni na całym świecie. Do tego koniecznie trzeba dodać dania na bazie makaronu, m.in. spaghetti czy lasagne. Włoska kuchnia bogata jest również w owoce morza, które są przysmakiem wielu przyjezdnych.

Zapamiętaj:

Neapol to dawna stolica Królestwa Neapoli. Teraz coraz chętniej zjeżdżają tam turyści.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF