MANCHESTER – Odwiedź stolicę północnej Anglii

Kiedy polecę?

Do Manchesteru polecisz z liniami Ryanair. Metropolia przyciąga przez cały rok.

 

Przykładowe opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 07:00/  Powrót do Wrocławia: piątek 20:05 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 20:30/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 12:15 (3 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 20:30/ Powrót do Wrocławia: piątek 20:05 (7 lub 14 dni)
  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 07:00/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 12:15 (7 lub 14 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Manchester jest nazywany stolicą Północy. To największe i jedno z najciekawszych miast w tej części Anglii. W ścisłym centrum znajduje się plac Albert Square, otoczony stylowymi wiktoriańskimi kamienicami. Stoi tam też imponujący budynek ratusza z XIX w. – Manchester Town Hall, przypominający średniowieczne zamczysko. Z wieży zegarowej zobaczysz pełną panoramę Manchesteru. Najbardziej monumentalnym zabytkiem miasta jest XV-wieczna katedra. Wystrój wnętrz robi ogromne wrażenie.

Koniecznie pospaceruj też po Castlefield. To najstarsza część miasta. Dawniej znajdował się w tym miejscu rzymski fort Mamucium. Dziś jest pełna klimatycznych poprzemysłowych budynków, kanałów, mostów i mostków.

W Manchesterze wyraźnie widać industrialną przeszłość – dawniej było to jedno z największych centrów przemysłowych północnej Anglii. Dlatego nie brakuje tu fascynujących zabytków techniki. Odwiedź Museum of Science and Industry – zobaczysz tam m.in. najstarszą na świecie pasażerską stację kolejową.

Miasto zobaczysz od innej strony, jeśli popłyniesz w rejs po kanałach  Manchester Ship Canal, Bridgewater i rzeką Irwell (statki pływają przez cały rok).

Manchester to również mekka dla kibiców piłki nożnej. Warto zwiedzić zwłaszcza Old Trafford – legendarny stadion Manchesteru United.

W mieście znajdziesz też wiele klimatycznych pubów, restauracji i ciekawych klubów muzycznych. Muzyka klubowa i dziesiątki sklepów specjalizujących się w sprzedaży płyt to jeden ze znaków rozpoznawczych Manchesteru.

 

Praktyczne informacje

 

Na miejscu:

Lotnisko znajduje się 17 km od centrum Manchesteru. Szybko (w ok. 15-20 minut) i wygodnie dojedziesz tam pociągiem (odjeżdża średnio co 10 minut). Wysiądź na Piccadilly Train Station lub dalej, na Oxford Road lub Deansgate. Z lotniska kursuje też 6 lokalnych linii autobusowych.

 

Spróbuj koniecznie:

W Manchesterze znajdziesz światową kuchnię w miniaturze. Odwiedź zwłaszcza dzielnicę Rusholme. Są tam ponad dwa tysiące restauracji z daniami ze wszystkich kontynentów – do wyboru, do koloru!

 

Zapamiętaj:

Manchester to jedno z najciekawszych miast Anglii. Przyciąga fanów muzyki klubowej, piłki nożnej i podróżników, którzy szukają miejsc z charakterem.