MADRYT - hiszpańska pokusa. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Kiedy polecę?

Madryt jest metropolią atrakcyjną przez cały rok.  Z wrocławskiego lotniska polecisz na główne lotnisko stolicy Hiszpanii, z tanimi liniami Ryanair.

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

 

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Madryt to metropolia niezwykle różnorodna i ciekawa – miasto sztuki i wspaniałych zabytków, doskonałej kuchni, a także piłki nożnej.

Zwiedzanie można zacząć na Plaza Mayor, czyli na jednym z najpopularniejszych placów Madrytu. To miejsce tętni życiem przez całą dobę. Są tam znakomite restauracje i klimatyczne kawiarenki. Inny ważny plac to Puerta del Sol – to tu znajduje się kilometr zerowy, od którego mierzy się odległości z Madrytu do innych hiszpańskich miast. Zachwyci Cię także spacer po pięknej Gran Via, czyli głównej ulicy Madrytu.

Jeśli pasjonuje Cię sztuka, odwiedź Prado – to jedno z najbardziej znanych i najciekawszych muzeów malarstwa klasycznego na świecie. Są tam dzieła m.in. El Greco, Velazqueza, Rembrandta, Goi, Tycjana czy Rubensa – łącznie ok. 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 miedziorytów oraz 8200 rycin. Z kolei obrazy Picassa i Salvadora Dalego zobaczysz w Centrum sztuki Królowej Zofii, wraz z bogatą kolekcją sztuki współczesnej.

Madryt to także siedziba hiszpańskich królów. Wielkie wrażenie robią Pałac Królewski (można go zwiedzić w środku). Ogrody Sabatiniego oraz słynny park Retiro. To miejsca, w których dotkniesz śladów dawnego imperium hiszpańskiego.

Madryt możesz też zwiedzać śladami filmów Pedro Almodovara (w sumie reżyser nakręcił tam pięć swoich obrazów). Zobaczymy w ten sposób najbardziej malownicze i intrygujące miejsca w centrum stolicy Hiszpanii.

Jeśli pasjonuje Cię futbol, to dobrze trafiłeś. Madryt to bezsprzecznie jedna ze światowych stolic piłki nożnej. Znajdują się tu stadiony dwóch słynnych klubów: Santiago Bernabeu, gdzie gra „królewski” Real Madryt, oraz Vicente Calderon, na którym występują piłkarze Atletico Madryt.

 

 

Praktyczne informacje

 

Na miejscu:

Port lotniczy Madryt Barajas (główne lotnisko stolicy Hiszpanii) położony jest 13 km od placu Puerta del Sol. Do centrum miasta najwygodniej i najszybciej dojedziesz metrem (linia nr 8), podróż trwa tylko 15 minut (bilet jednorazowy kosztuje 1 euro). Spod lotniska kursują też autobusy (do centrum linie 89 i 200).

Koleją dotrzesz z lotniska bezpośrednio na stację Renfe Atocha, czyli największy dworzec kolejowy w Madrycie, skąd możesz pojechać do wszystkich największych miast Hiszpanii, w tym także koleją wysokich prędkości AVE.

Przy wyjściach z terminali są też taksówki. W ten sposób dojedziesz do centrum w 20-30 minut (koszt to ok. 20 euro).

 

Spróbuj koniecznie:

Cocido – to tradycyjny posiłek w Madrycie. Składa się z trzech dań, które gotowały się w jednym garnku – to wywar (podawany z cienkim makaronem), następnie duszone w nim warzywa, a na koniec półmisek mięs. Warto też spróbować sopa de ajo, czyli madryckiej zupy czosnkowej, a także miejscowej ziemniaczanej tortilli.

Poza specjałami lokalnymi w Madrycie spróbujemy potraw kuchni regionalnych ze wszystkich stron Hiszpanii – od Galicji, przez Kraj Basków i Andaluzję, po Katalonię czy Wspólnotę Walencjańską.

 

Zapamiętaj:

Madryt to metropolia atrakcyjna przez cały rok, miasto tętniące życiem, pasjonujące dla miłośników sztuki, piłki nożnej czy hiszpańskiej kuchni.