LIZBONA - tu chce się wracać. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Na pewno kojarzysz żółty tramwaj linii nr 28, jadący wąskimi stromymi uliczkami starej Lizbony. To jeden z symboli miasta. Przejedziesz nim przez centrum i zobaczysz kilka ważnych zabytków. Poza tym pospaceruj po ulicach i placach Lizbony, jak Rossio czy Praça do Comércio, chłonąc klimat tego pięknego miasta. Koniecznie zwiedź dzielnicę Alfama, najstarszą część Lizbony, położoną u stóp zamku Castelo de São Jorge.

W Lizbonie jest mnóstwo wspaniałych zabytków z różnych epok. Dwa z nich – Wieża Belem i klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos) – zostały wpisane na listę UNESCO. Warto zobaczyć także katedrę Sé de Lisboa, a o pełnej chwały przeszłości Portugalii przypomina imponujący Pomnik Odkrywców.

W Lizbonie jest 16 oficjalnych punków widokowych, a jednym z najbardziej spektakularnych jest Portas do Sol, skąd roztacza się efektowna panorama najstarszej części Lizbony. Miasto możesz podziwiać też z Elevador Santa Justa, jedynej w swoim rodzaju wieży widokowej.

Odwiedź też lizbońskie oceanarium, obecnie największe w Europie. Zobaczysz tam ponad 500 różnych gatunków z czterech oceanów świata. Jeśli lubisz piłkę nożną, wybierz się na stadiony słynnych klubów Benfica i Sporting.

W Lizbonie nie brakuje też dobrych restauracji i klimatycznych knajpek. W niektórych usłyszysz urzekające fado.

Jeśli masz trochę więcej czasu i ochotę na kąpiel w oceanie, to wybierz się na plażę Praia Grande w miejscowości Sintra (ok. 25 km od Lizbony). To jedna z najlepszych plaż w pobliżu Lizbony – jest szeroka i piaszczysta, z klifów wokół rozciągają się piękne widoki, a miłośnicy sportów wodnych znajdą tam doskonałe warunki.

 

Praktyczne informacje

 

Na miejscu:

Z lotniska jeździ czerwona linia metra, z której później przesiądziesz się na pozostałe linie, a także do tramwajów lub autobusów. W ten sposób wygodnie dojedziesz do każdej dzielnicy Lizbony. Jeśli jedziesz do centrum, to na stacji Alameda z czerwonej linii przesiądź się do zielonej, a następnie wysiądź na stacji Baixa-Chiado – to już serce miasta.

Z lotniska kursuje też 7 miejskich linii autobusowych (ale tylko dla podróżnych z niewielkim bagażem podręcznym) lub tzw. Aerobus (linia nr 1), którym dotrzesz do najważniejszych miejsc, w tym dworców, w Lizbonie.

Na lotnisku bez problemu wypożyczysz też samochód – najtaniej będzie z rezerwacją dokonaną jeszcze przez przyjazdem.

 

Spróbuj koniecznie:

Owoców morza i ryb – to specjalność portugalskiej kuchni. Z Lizbony (z dzielnicy Belem) wywodzą się popularne w Portugalii pasteis de nata, czyli okrągłe, słodkie i pyszne ciasteczka.

 

Zapamiętaj:

Odkrywanie Lizbony jest pasjonujące. To miasto, do którego chce się wracać.