KIJÓW - odkryj metropolię wschodu

Kiedy polecę?

Stolicę Ukrainy warto odkrywać o każdej porze roku. Polecisz tam z liniami Wizz Air (Kijów Żuliany) oraz Ryanair (Kijów Boryspol).

 

Przykładowe opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 12:45/ Powrót do Wrocławia: środa 13:05 (3 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 08:50/ Powrót do Wrocławia: niedziela 12:05 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 07:50/ Powrót do Wrocławia: niedziela 12:05 (7 lub 14 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:00/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 15:05 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 11:00/ Powrót do Wrocławia: piątek 15:05 (3 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:00/ Powrót do Wrocławia: piątek 15:05 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

 

 

Jak spędzę czas?

Jeśli interesują Cię zabytki, to głównym punktem programu w Kijowie jest Peczerska Ławra – ogromny kompleks klasztorny, wyjątkowe miejsce dla prawosławnych, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego obejrzenie zajmie kilka godzin. Ogromne wrażenie robią zwłaszcza katakumby. W Kijowie warto również zobaczyć cerkwie św. Zofii, św. Andrzeja oraz wyróżniającą się złotymi kopułami cerkiew św. Michała.

Jeśli chcesz poznać najbardziej wystawną stronę Kijowa, to wybierz się na przechadzkę po Krieszczatiku (nazywanym też Chreszczatyk). To najważniejsza arteria w centrum miasta – aleja o długości 1,5 km, swego rodzaju kijowskie Pola Elizejskie, z monumentalną architekturą w stylu socerealizmu. Ciekawy jest tam również Rynek Besarabski, ruchliwa hala targowa mieszcząca się w zabytkowym secesyjnym gmachu. Przy Krieszczatiku leży też słynny Majdan Niepodległości. Warto też obejrzeć Kijów z statku wycieczkowego pływającego po majestatycznym Dnieprze.

Stolica Ukrainy to z jednej strony metropolia bardzo nowoczesna, a z drugiej zaskakująco malownicza i różnorodna. Jeśli lubisz miasta, które odkrywa się krok po kroku, to leć do Kijowa!

 

Praktyczne informacje

 

Na miejscu:

Lotnisko Kijów Żuliany leży ok. 8 km od ścisłego centrum miasta. Dojedziesz tam autobusami linii 78 i trolejbusami linii 22 (w obu przypadkach z przesiadką na metro), ale najwygodniej i najszybciej będzie taksówką.

Lotnisko Kijów Boryspol znajduje się ok. 20 km od centrum miasta. Dojedziesz tam autobusem „Bus Sky” 322 (transfer do metra), ale najwygodniej i najszybciej taksówką.

 

Spróbuj koniecznie:

Jeśli szukasz przekąski, to znakomita będzie suszona ryba. Dostaniesz ją dosłownie wszędzie. Niemal na każdej ulicy w centrum dostaniesz też kwas chlebowy – bardzo popularny napój na Ukrainie.

Warto też spróbować pielmieni (rodzaj małych pierogów wypełnionych luźnym mięsnym farszem), a także pochodzące z Krymu czebureki (placki nadziewane mięsem lub serem).

 

Zapamiętaj:

Kijów to intrygująca metropolia – miasto, które zaprasza do odkrywania.