GOTEBORG – skandynawska przygoda. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.
 

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

 

 

 

Jak spędzę czas?

Göteborg nazywany jest miastem, które późno chodzi spać, a przyjezdnych przyciąga urokliwymi bulwarami i rozmaitymi rozrywkami. Według legendy, król Gustaw II, podczas przemierzania tamtejszych okolic zatrzymał się, a na jego stopach usiadł gołąb. Władca wziął to za znak od Boga i właśnie tam założył miasto, którego nazwa wzięła się od ujścia płynącej nieopodal rzeki Göta älv.

Dziś Göteborg uchodzi za rozrywkową stolicę Szwecji. Zajrzyj do Liseberg, czyli największego w Skandynawii parku rozrywki. W 2005 roku został uznany przez magazyn Forbes najlepszym tego typu ośrodkiem na świecie. Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody, zdecydowanie powinieneś odwiedzić ogród przy Carl Skottsbergs Gata. To klimatyczne miejsce pełne cudownej roślinności urzekło już niejednego gościa. Na powierzchni 175 hektarów znajdziesz aż 16 tysięcy gatunków flory. Warto również odwiedzić centrum nauki Universum, gdzie zobaczysz rekiny, przeprowadzisz różne eksperymenty i uzyskasz okazję do bliższego poznania kosmosu.

Miłośnicy pięknych widoków powinni odwiedzić archipelag na południu Göteborga. Tamtejsza przystań, z której odpływają statki udające się w rejs na głębokie morze, jest świetną bazą wypadową również do krótszych wycieczek. Popularne są tam kajaki, z których obejrzysz Szwecję taką, jaka jest.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko Göteborg-Landvetter znajduje się 25 kilometrów od centrum miasta. Dojechać najłatwiej jest taksówką lub autobusem. Bezpośrednio z portu lotniczego odjeżdżają linie 615 i 616. Koszt biletu to około 80 koron szwedzkich, czyli 35 zł.

Spróbuj koniecznie:

Szwecja dzięki dużemu zalesieniu i bliskości morza obfituje w kuchnię bogatą w mięso i ryby. Bardzo popularne są też skorupiaki, jednak danie z którego słynie Göteborg, to mięsne klopsiki. Podawane są najczęściej z opiekanymi ziemniakami i dżemem borówkowym.

Zapamiętaj:

Göteborg to miasto, które słynie z różnorodnej rozrywki i pięknych widoków. Jest miejscem idealnym zarówno dla spragnionych mocnych wrażeń, jak i tych szukających odpoczynku.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF