EDYNBURG – szkocki klimat XIX wieku.

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: sobota 10:30/ Powrót do Wrocławia: wtorek 17:15 (3 dni)
  • Wylot z Wrocławia: wtorek 17:40/ Powrót do Wrocławia: sobota 10:05 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: wtorek 17:40/ Powrót do Wrocławia: wtorek 17:15 (7 lub 14 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

 

 

Jak spędzę czas?

Stolica Szkocji, mimo że nie jest największym miastem kraju whisky i kiltów, obfituje w wiele atrakcji turystycznych. To sprawia, że pod wieloma względami przewyższa większe Glasgow. Już po dotarciu do centrum w zachwyt wprawia zabudowa miasta, która sprawia wrażenie, jakby nie została zmieniona od ponad 100 lat. Fani Harry’ego Pottera również powinni być zadowoleni. Na każdym kroku można natknąć się na sklepy z artykułami ze świata czarodziejów – różdżkami, księgami czy szatami z godłami domów Hogwartu.

Spacer do głównej atrakcji – Castle of Edinburgh – umilają nam dźwięki płynące z narodowego instrumentu Szkotów, jakim są dudy. Muzyków grających na tym instrumencie można spotkać w każdym miejscu starego miasta. Sam zamek górujący nad miastem zrobi na Tobie duże wrażenie. Codziennie z wyjątkiem niedziel, równo o godzinie 13, oddawana jest salwa honorowa, która wprawia w osłupienie przyjezdnych. Mieszczące się na zamku muzeum wojny również potrafi zachwycić, a wśród eksponatów znajdziemy między innymi polskie mundury z lat 20. XX wieku.

Jeśli jesteś miłośnikiem mocnych wrażeń, powinieneś skorzystać z Ghost Tour. Wycieczki autobusowe lub piesze po starym mieście sprawią, że nieraz poczujesz gęsią skórkę. Jedna z nich – kończąca się na cmentarzu Greyfriars – obfituje w wiele momentów, w których nawet sceptycy poddadzą się niesamowitej, XIX-wiecznej atmosferze. Warto też odwiedzić National Museum of Scotland. Ekspozycja podzielona na trzy części – nauka, przyroda i sztuka -  potrafi pochłonąć na kilka godzin, z których nie pożałujemy ani minuty. Interaktywne eksponaty wciągną każdego, przy okazji ucząc o zjawiskach otaczających człowieka.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko znajduje się na obrzeżach miasta. Do centrum najwygodniej jest dojechać piętrowym autobusem linii 300, który odjeżdża spod lotniska. Bilet kosztuje 4,50 euro. Czas przejazdu to około 50 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Spróbuj koniecznie:

Nieodłącznym elementem wizyty w Wielkiej Brytanii jest fish’n’chips. Ryba w chrupiącej panierce, frytki i sos tatarski to danie, które na dobre zakorzeniło się w brytyjskiej kuchni. Spośród wielu specjałów Szkoci szczególnie umiłowali owoce morza, do których dostęp jest tam bardzo łatwy. Małże, krewetki czy ostrygi dostaniemy tam niemal w każdej restauracji. W Edynburgu znajdziemy też sporo polskich restauracji. Ponieważ w mieście żyje wielu Polaków – zwłaszcza w katolickiej dzielnicy – znajdziemy tam dużo polskich sklepów i barów.

Zapamiętaj:

Edynburg to zróżnicowane miasto. Dominują tam jednak piękne krajobrazy i klasyczna zabudowa, która wprawia w zachwyt.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF