BRUKSELA – podróż do serca Europy.

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: wtorek 14:50/ Powrót do Wrocławia: sobota 15:35 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: czwartek 13:40/ Powrót do Wrocławia: sobota 15:35 (2 dni)
  • Wylot z Wrocławia: sobota 11:40/ Powrót do Wrocławia: sobota 15:35 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Obecnie Bruksela kojarzy nam się przede wszystkim z instytucjami europejskimi. To czyni ją poniekąd stolicą Europy. Jednak kiedy tam pojedziesz, przekonasz się, że samo miasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Bywa nazywane ,,miastem-zagadką”, ponieważ kryje mnóstwo twarzy, ale warto – przynajmniej spróbować – poznać je wszystkie.

Zwiedzanie warto rozpocząć od Grand Place – miejsca, w którym wielu kawalerów oświadczało się swoim wybrankom. Nic dziwnego, urok pobliskich kamienic, w których kiedyś mieściły się cechy rzemieślnicze, uwiódł już niejedno serce. Alternatywą dla pełnego ludzi Grand Place, jest bulwar Anspach. Został zamknięty dla ruchu, a zamiast samochodów zobaczysz tam stoły pingpongowe i inne atrakcje przeznaczone dla mieszkańców i przyjezdnych. Jeśli jesteś miłośnikiem nietypowej architektury, do gustu przypadnie Ci Town Hall. Ten niezwykle bogato zdobiony budynek góruje nad całym Grand Place i często jest celem podróży odwiedzających – nie tylko tych zainteresowanych budownictwem. Bruksela obfituje też w ciekawe muzea. Do najpopularniejszych należy Muzeum Instrumentów Muzycznych. Znajdziemy tam kilka tysięcy instrumentów z różnych epok i z całego świata. Ciekawą opcją jest też wizyta w Train World. To nie tylko muzeum kolejnictwa, ale przede wszystkim opowieść o historii pociągów i lokomotyw z całego świata.

Bruksela, jak i cała Belgia, słynie również z czekolady, przez wielu uważanej tam za najlepszą na świecie. Pralinki, gofry, tabliczki, płynne fontanny są tam na porządku dziennym. Jeżeli lubisz czekoladę, koniecznie musisz odwiedzić to miasto – gwarantuje ono wiele słodkich przeżyć.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko Bruksela-Charleroi znajduje się około 45 kilometrów od centrum Brukseli. Najtaniej będzie dojechać tam autobusem. Bilet kupiony u kierowcy to koszt około 17 euro. Jednak z odpowiednim wyprzedzeniem, przy kupnie biletu internetowego, możemy zapłacić tylko 5 euro.

Spróbuj koniecznie:

Poza czekoladą, kuchnia belgijska oferuje wiele innych smaków – nie tylko słodkich. Belgia jest również znana jako stolica frytek, które w tamtejszych wariantach są dostępne jako dodatek do wielu wykwintnych dań. Przykładem jest tu bażant gotowany z cykorią po brabancku. Belgowie są również dumni ze swojego piwa. Chętnie dodają je do dań jako marynatę. Jedną z popularniejszych potraw jest zając w piwie. Za danie narodowe uchodzą mule z frytkami. Przyrządzane w śmietanowo-winnym sosie zachwycą podniebienie niejednego gościa.

Zapamiętaj:

Belgia to nie tylko stolica Europy, ale też przede wszystkim miasto wielu kultur. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF