BELFAST - ciekawy, otwarty i wciągający. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

 

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

 

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Belfast to miasto z niepowtarzalnym klimatem, a jego symbolem są słynne murale, z których można odczytać współczesną historię Irlandii Północnej. Najbardziej interesujące murale znajdziesz w zachodnim Belfaście. Jednak w mieście znajdziesz też ciekawe zabytki, jak ratusz, przypominający tort weselny, czy katedra św. Anny, w której znajdują się największe organy w Irlandii. Atrakcji jest tu więcej. Warto zobaczyć m.in. miejscowy zamek, „pochylającą się wieżę”, czyli Albert Memorial Clock, jak również Little Bena, mniejszego brata słynnego Big Bena z Londynu, oraz Big Fish – 10-metrową ceramiczną rzeźbę łososia na nabrzeżnym deptaku.
W Belfaście znajduje się też sporo miejsc związanych z Titanikiem, ponieważ to właśnie tutaj zbudowano ten słynny transatlantyk. Zobaczysz między innymi dok, w którym powstał.
Zwiedzanie stolicy Irlandii Północnej wciąga jak dobrze napisany reportaż – tyle tu przykuwających uwagę miejsc i barwnych szczegółów. Belfast nigdy nie zasypia – miasto kusi m.in. barwnym życiem nocnym i klimatycznymi pubami. Często przyjeżdżają tu również gwiazdy światowego formatu, dlatego planując podróż sprawdź, czy nie ma jakiegoś interesującego koncertu.
Belfast to również znakomity punkt wypadowy do fascynujących wycieczek po całej Irlandii Północnej.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko leży ok. 21 km od centrum Belfastu. Najwygodniej dojedziesz tam autobusem (linia Airport Express 300 kursuje co 10 minut, koszt przejazdu to 7 funtów) lub taksówką (koszt 25 funtów).

Spróbuj koniecznie:

Ulster fry – to najbardziej popularne tradycyjny danie Irlandii Północnej, lokalna odmiana sycącego tzw. angielskiego śniadania. Da Ci mnóstwo energii na cały dzień zwiedzania. Charakterystyczny dla miejscowej kultury kulinarnej jest też m.in. aromatyczny chleb sodowy (soda bread). Spróbuj też lokalnego piwa, zwłaszcza z jednego z prawie 30 mikrobrowarów w Irlandii Północnej.

Zapamiętaj:

Belfast to „miasto murali”, ale znajdziesz tam też mnóstwo innych perełek i atrakcji. Wciągnie Cię swoją niepowtarzalną atmosferą.