BARCELONA - śladami Vicky i Christiny. POŁĄCZENIE SEZONOWE

Girona to idealne miejsce wypadowe zarówno na zalane słońcem wybrzeża, jak i do tętniącej życiem Barcelony. To gwarancja wakacji pełnych wrażeń!

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

W Barcelonie nigdy nie jest nudno! Możesz podziwiać architektoniczny geniusz Gaudiego, malarski Picassa i Jona Miro. Warto czasem odejść od głównych tras turystycznych, wyrwać się z tłumu i samodzielnie odetchnąć katalońską atmosferą. Kilka dni wystarczy byś poczuł klimat miasta i zobaczył najbardziej charakterystyczne miejsca – kościół Sagrada Familia, Dzielnicę Gotycką, Port Olimpic czy słynną aleję La Rambla. A może masz ochotę po prostu odpocząć na plaży? Nic prostszego – do dyspozycji jest 4,5 km słonecznego, piaszczystego wybrzeża i błękitne morze. Jeśli masz więcej czasu, wybierz się w podróż śladami postaci z „Vicki, Cristina, Barcelona” – filmu Woody’ego Allena, zwiedź okolicę na skuterze, koniecznie zobacz ogrody Güell i słynny dach Kmieciny Casa Mila. Sprawdź też czy Barca gra jakiś mecz na ogromnym Camp Nou. Jeśli chcesz poznać kulturę Katalonii, latem masz po temu doskonałą okazję. Od czerwca do sierpnia ulice miasta wypełniają się muzyką, tańcem, a na każdym kroku można spotkać artystów ulicznego teatru i cyrkowców – w mieście trwa bowiem „Festiwal Grec”.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Dojazd z lotniska Girona do centrum Barcelony jest bezproblemowy – najtańsza opcja to Barcelona Bus, gdzie bilet kosztuje około 12 Euro. Przed podróżą do Barcelony warto zwiedzić piękne miasto Girona i pobliskie muzeum Dalego, autobus z lotniska kosztuje ok 5 Euro.

Mieszkańcy Barcelony uważani są za jednych z najgorszych kierowców na świecie, dlatego najlepiej korzystać z metra (bilet dzienny kosztuje ok 7,5 Euro), przemieszczać się pieszo lub rowerem – miasto może się pochwalić licznymi wypożyczalniami i dogodnymi trasami rowerowymi.

Spróbuj koniecznie:

Kuchnię katalońską charakteryzuje smakowite połączenie mięsa i owoców morza – koniecznie spróbuj paelli, wyśmienitych tapas i lokalnych wędlin. Ceny w restauracjach zaczynają się od 8-10 Euro, ale w niewielkich, rodzinnych lokalach można nieco taniej zjeść, a przy okazji skosztować domowego wina. Szukaj ofert ,,menu del dia”.

Pamiątki z podróży:

Najmodniejsze kreacje światowych projektantów znajdziesz na La Rambla, a specjały lokalnej kuchni na targu miejskim – nie brakuje tu perełek dla poszukiwaczy pamiątek czy wyprzedaży.

Zapamiętaj:

Z Wrocławia do stolicy Katalonii jest bliżej niż myślisz – poznaj jedną z najbarwniejszych europejskich metropolii, która nigdy nie zasypia!