WENECJA – tu naprawdę warto się zgubić (NOWOŚĆ 2016)

Kiedy polecę?

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: środa 12:10 / Powrót do Wrocławia: niedziela 15:35 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 12:15 / Powrót do Wrocławia: środa16:50 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 12:15 / Powrót do Wrocławia: środa 16:50 (8 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 12:15 / Powrót do Wrocławia: niedziela16:50 (8 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową.
W sekcji „Wylot”, „Powrót” wybierz „Cały miesiąc” i znajdź najkorzystniejszą cenę.


Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

  • do 9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 89 ZŁ

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:


Jak spędzę czas?

Wenecja, zwana „miastem na wodzie” to zabytki przyciągające miliony turystów z całego świata, jak Bazylika i pl. św. Marka, Pałac Dożów czy most Rialto. Ogromne wrażenie robi ożywiony ruch łodzi i statków na Canal Grande, koniecznie trzeba przepłynąć gondolą pod tzw. mostem Westchnień. Wenecję warto też zwiedzić z pokładu tramwajów wodnych (linia nr 1 płynie najciekawszą trasą). To jedno z tych miast, w których warto się zgubić. Chodząc po wąskich uliczkach, mostach i mostkach można chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Na każdym kroku odkrywa się coś niezwykłego, a wyjątkowo urokliwe są w Wenecji wieczory. Blisko stąd również do kurortów północnego Adriatyku, nad przepiękne jezioro Garda, a także do innych atrakcyjnych turystycznie miast, jak Werona i Padwa.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Lotnisko Treviso-Sant’Angelo jest położone 3 km na południowy zachód od Treviso i 20 km od Wenecji. Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Lotnisko jest obsługiwane przez Radio Taxi, tel. +39 (0) 422 431515. Przystanek autobusowy znajduje się również przed lotniskiem. Pomiędzy lotniskiem a Wenecją kursuje kilka linii autobusowych, m.in.linia ACTT nr 6, która łączy lotnisko z dworcem kolejowym w Treviso (kursy odbywają się co ok. 20 minut) czy linie ATVO, które łączą lotnisko z Wenecją (przez dworzec kolejowy w Mestre), kursy dopasowane są do przylotów i odlotów (czas przejazdu w jedną stronę to około 70 minut).

Z dworca w Treviso na dworzec Wenecja Mestre kursują pociągi.  Podróż trwa około 30-40 minut, a bilet w 2 klasie pociągu Regionale kosztuje 2,85 euro.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF