MALTA - całoroczny hit

Kiedy polecę?

Idealnie byłoby zaplanować dwutygodniowe wakacje na Malcie. Jednak jest też opcja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Już dwa 5 dni wolnego wystarczą, by planować niezapomnianą podróż na Maltę.

 

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: niedziela 21:05/ Powrót do Wrocławia: niedziela 20:40 (8 lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 09:40/ Powrót do Wrocławia: niedziela 20:40 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 21:05/ Powrót do Wrocławia: środa 15:40 (4 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny przy rezerwacji online. Parking długoterminowy:

  • 5-9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 69 ZŁ

 

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

 

Przewoźnik:

 

 

 

 

 

 

Jak spędzę czas?

Jeśli masz do dyspozycji kilka dni – odpocznij, zanurkuj, skosztuj lokalnych przysmaków serwowanych w malowniczych wioskach rybackich. Pamiętaj, że najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdziesz w Cirkewwa i Mellieha. Na dłuższy pobyt Malta proponuje atrakcje zarówno dla singli, jak i kilkuosobowych rodzin lub grup przyjaciół. To doskonałe miejsce na letni wypoczynek – klimat jest tu łagodny, a słoneczną pogodę masz gwarantowaną.

Na początek obejrzyj wyspy – Malta to nie jedna, a pięć wysp! Ciekawe jest też zwiedzanie stolicy Valetty, która ma niepowtarzalny klimat, dzięki mieszance kultur i napływowi żeglarzy ze wszystkich stron świata. Warto na miejscu wypożyczy samochód. To tanie i wygodne. Urozmaicona linia brzegowa, głębokie zatoki i półwyspy, a także klifowe skaliste wybrzeża tworzą unikatowy krajobraz tego miejsca. Bogate dziedzictwo archeologiczne i kulturowe wyspy sprawi, że wakacje na Malcie będziesz wspominał jeszcze długo po powrocie do Wrocławia.

 

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Z lotniska do centrum można dojechać taksówką lub autobusami, które kursują co 20 minut. Wiele hoteli na wyspie oferuje także transfer z lotniska własnym transportem. Na tle innych krajów UE Malta nie jest drogim krajem. Dziennie wystarczający powinien się okazać  budżet w wysokości 20 Euro.

Spróbuj koniecznie:

Najpopularniejszymi daniami są przede wszystkim Ross il forn czyli ryż z dodatkiem mięsa wołowego bądź wieprzowego, zapiekany z serem, Torta tal lampuki – pasztet rybny z dodatkiem pomidorów, cebuli oraz szpinaku, a także Timpana – makaron zapiekany z wołowiną. W upalne dni Maltańczycy podają do swoich dań napój ziołowy zwany Kinnie, który w czarowny sposób gasi pragnienie.

Pamiątki z podróży:

Najciekawsze prezenty i pamiątki można znaleźć na pchlim targ w Valletcie w niedzielę rano, w pobliżu City Gate. W dni powszednie targowiska są czynne na Merchants’ Street w Valletcie, a także w Rabacie, Marsaxlokk oraz w Victorii na Gozo.

Zapamiętaj:

Malta to jeden z najciekawszych pomysłów na ekspresowy i niedrogi egzotyczny wypoczynek tego lata. Wylatujesz z Wrocławia i już po 3 godzinach trafiasz prosto w rajski krajobraz, współtworzony przez przyrodę i setki zabytków.