ATENY – starożytność na ulicach. NOWOŚĆ LATO 2018

Ateny to jedna z nowych propozycji przewoźnika Ryanair na sezon LATO 2018. Czas pomyśleć o majówce, a może nawet o  wakacjach!

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 11:40/ Powrót do Wrocławia: piątek 11:15 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:40/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 11:15 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: poniedziałek 11:40/ Powrót do Wrocławia: poniedziałek 11:15 (8 lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: piątek 11:40/ Powrót do Wrocławia: piątek 11:15 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:
 

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

  • do 5-9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 79 ZŁ

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Ateny to miasto, w którym historia jest wszechobecna. Poczujesz ją w trakcie spaceru ulicami centrum, zwiedzania przedmieścia, a nawet podczas jazdy metrem. Wszędzie znajdziesz elementy, które będą przypominać o tym, że przebywasz w najbogatszym historycznie mieście świata, kolebce cywilizacji i miejscu narodzin demokracji.

Zwiedzanie warto zacząć od wykopalisk Kerameikos. W obrębie 3,5 kilometra znajdziesz najważniejsze zabytki miasta – Akropol, Partnenon czy Stadion Panatenajski. Nieopodal tego pierwszego znajduje się najpopularniejsze muzeum w mieście – Muzeum Akropolu Ateńskiego. Na czterech piętrach budynku zebrano elementy budowli i innych znalezisk, które zostały odszukane na terenie wykopalisk. Inne miejsca warte odwiedzenia to między innymi Narodowe Muzeum Archeologiczne. Zgromadzono tam zabytki z całej Grecji – od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Znajdziesz tam również wystawę poświęconą sztuce starożytnego Egiptu. Muzeum  uchodzi za jedno z najważniejszych na świecie.

Poruszanie się po mieście jest łatwe. Większość zabytków jest skoncentrowana na małym obszarze, warto jednak skorzystać z metra. A to dlatego, że podczas jego budowy znaleziono wiele ukrytych pomieszczeń, rzeźb i malowideł z okresu bizantyńskiego czy mykeńskiego. Teraz wszystkie te znaleziska można oglądać na stacjach metra, które pełnią poniekąd rolę darmowego muzeum.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko jest zlokalizowane 35 kilometrów od centrum Aten. Dojazd jest łatwy. Można skorzystać z linii autobusowej X95 – bilet kosztuje 6 euro. Alternatywą jest metro, które dojedzie do centrum szybciej, jego cena to 10 euro. Jeżeli potrzebujemy dotrzeć do północnych granic miasta, najlepszym wyjściem będzie pociąg. Jego cena w zależności od odległości waha się od 6 do 8 euro.

Spróbuj koniecznie:

Kuchnia grecka nie bez powodu doceniana jest na całym świecie. Znajdziesz tam przepisy bogate w oliwę z oliwek, liście winorośli, czosnek, baraninę czy ryby. Wiele wysp ma swoje lokalne specjały, takie jak tarta cytrynowa, ser graviera czy zapiekanka z cukinii. To co łączy wszystkie danie, to upodobanie Greków do stosowanie wina. Często w roli zaprawy, czasem po prostu jako napój towarzyszący daniu głównemu.

Zapamiętaj:

Ateny to miasto, które jest żywą historią. Idąc ulicami tej metropolii, łatwo sobie wyobrazić, że przenosisz się w czasie.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF