ALICANTE - dla spragnionych słońca

Kiedy polecę?

By poznać uroki miasta, którego arabska nazwa oznacza ,,źródło światła” i naładować baterie południową atmosferą, warto pomyśleć o tygodniu lub dwóch urlopu. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd alternatywą będzie 4-5 dniowa wycieczka. Połączenie dostępne w sezonie letnim.

 

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: niedziela 16:45 / Powrót do Wrocławia: środa 23:50 (4 dni lub 11 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 16:45 / Powrót do Wrocławia: niedziela 23:50 (5 dni lub 12 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 16:45 / Powrót do Wrocławia: środa 23:50 (8 dni lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 16:45 / Powrót do Wrocławia: niedziela 23:50 (8 dni lub 15 dni)

Rezerwuj w tanio!

W sekcji „Wylot”, „Powrót” wybierz „Cały miesiąc” i znajdź najkorzystniejszą cenę.

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:
  • do 9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 69 ZŁ

 

NA LOTNISKU:

Przewoźnik:

 

 

 

 

 

 

Jak spędzę czas?

Trzy godziny lotu z Wrocławia wystarczą, byś poczuł pod stopami słoneczne wybrzeże Alicante. Zrelaksuj się i odetchnij. Pogoda gwarantowana – jeszcze we wrześniu na jednej z najpiękniejszych plaż, San Juan de Alicante, temperatury sięgają 29 stopni Celsjusza, a temperatura morza to ok. 24 stopni. Plaże w pobliżu centrum miasta bywają zaludnione i tętnią życiem towarzyskim – tam najlepiej poczujesz atmosferę miejsca. Planujesz urlop z rodziną? Nic prostszego – już kawałek dalej bez problemu znajdziesz spokojniejsze miejsce na wypoczynek i morskie kąpiele. Efektowna promenada zachęca do spacerów przez cały dzień, podobnie jak piękna marina otoczona palmami. Jeśli jesteś miłośnikiem zwiedzania, część urlopu poświęć na wizyty w budowlach, z których słynie miasto. To barokowy ratusz, Bazylika Santa María i zamek Santa Bárbara. Z tego ostatniego roztacza się piękna panorama miasta. Dłuższy pobyt w Alicante warto wykorzystać na wyprawę w inne ciekawe zakątki Hiszpanii. Alicante jest położone w pobliżu Walencji, a od Madrytu oddalone jest o ok. 70 km, a pomiędzy miastami funkcjonuje dogodne połączenie kolejowe. Nawet jeśli masz do dyspozycji dwa czy trzy tygodnie urlopu, nie będziesz się nudzić. Jedną z dodatkowych atrakcji jest znajdująca się na Morzu Śródziemnym w pobliżu Alicante wyspa Tabarca. Warto zanurkować w otaczających ją wodach.

 

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Lotnisko znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miasta, zatem jest kilka możliwości dostania się do centrum. Najtańszą opcją  będzie przejazd autobusem, najszybszą – podróż taksówką (za przejazd zapłacisz ok. kilkanaście Euro).

Spróbuj koniecznie:

Będąc u wybrzeży Morza Śródziemnego  spróbuj koniecznie świeżych owoców morza – krewetek, małży i ośmiornic, tym bardziej, że przez wieki Alicante było jednym najważniejszych ośrodków portowych. Na miejscu już za kilkanaście euro zjesz tradycyjny posiłek w jednej z lokalnych knajpek.

Zapamiętaj:

Alicante to jedna z najgorętszych tanich destynacji w ofercie wrocławskiego lotniska. Idealna dla Ciebie, jeśli chcesz poczuć atmosferę południa Hiszpanii.