AGADIR – wakacyjna podróż zimą. NOWOŚĆ ZIMA 2017/2018!

Przykładowe opcje podróży

Samoloty na trasie do Agadiru latają raz w tygodniu – w czwartki.

  • Wylot z Wrocławia: czwartek 15:20/ Powrót do Wrocławia: piątek 01:30 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:
 

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE


PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

  • do 9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 79 ZŁ

NA LOTNISKU:

Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

 

Jak spędzę czas?

Piękna pogoda przez okrągły rok i piaszczyste, ciągnące się kilometrami plaże. Między innymi to sprawi, że w Agadirze poczujesz letnią atmosferę nawet, gdy w kalendarzu wypadnie środek grudnia. Kiedy znudzi Ci się wygrzewanie na słońcu, warto odwiedzić któryś z licznych parków narodowych czy krajobrazowych. Należy do nich między innymi Crocopark, czyli rezerwat krokodyli, gdzie nie tylko będziesz mógł podziwiać te wspaniałe zwierzęta, ale też zapoznasz się z lokalną roślinnością, która budzi zachwyt podróżnych.

Spośród innych atrakcji warto wyróżnić targowisko Souk El Had d’Agadir. Znajdziesz tam wszystko, od przypraw,  lokalnych przysmaków, przez ceramikę, ubrania, po zwykłe pamiątki. Bardzo możliwe, że spotkasz się z językiem polskim. Miejscowi kupcy chętnie zagadują Polaków, których w Agadirze jest całkiem sporo. Po dniu zakupów, zrelaksować można się na jednym z sześciu okolicznych pól golfowych. Ten sport dżentelmenów cieszy się w Agadirze sporą popularnością.

Jednym ze sposobów na poznanie Maroka jest wzięcie udziału w wycieczce samochodem terenowym. To popularny sposób spędzenia czasu. Miejscowi oferują wiele wariantów tego rodzaju zwiedzania – od wycieczek przez większe miasta kraju po przejazd przez pustynie i parki narodowe takie jak Paradise Valley.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port lotniczy Agadir Al-Massira znajduje się 22 kilometry od samego Agadiru. Do centrum najlepiej dotrzeć taksówką albo wypożyczyć samochód. 20-minutowy przejazd kosztuje 200 dirhamów, czyli około 80 złotych. Alternatywę stanowi przejazd autobusem z lotniska do Inkazanu – za około 2 zł, a tam przesiadka w linię 20 lub 24. Taka podróż będzie nas kosztować  około 5 zł.

Spróbuj koniecznie:

Mimo że w samym Maroku wyraźnie widać wpływy europejskie, wynikające z położenia na styku dwóch kontynentów, tamtejsza kuchnia uchodzi za kolebkę arabskiej sztuki kulinarnej. Wśród polecanych dań są zwłaszcza Tadżin i Harira. To pierwsze to nic innego, jak mocno doprawione kawałki mięsa z warzywami. Można je jeść w różnych wariantach – z kurczakiem, jagnięciną czy sardynkami. To co je łączy, to gliniane naczynie, w którym potrawa jest podawana. Harira to z kolei mocno przyprawiona zupa, której bazą są suszone warzywa oraz mięso. Jej skład tak naprawdę zależy od fantazji kucharza, jednak zawsze znajdziecie w niej sporo cebuli.

Zapamiętaj:

Maroko, jako kraj położony na styku dwóch kontynentów, zapewnia ciekawe zderzenie dwóch kultur.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF