LONDYN - serce GB bije dla Ciebie

Kiedy polecę?


Wizz Air

Londyn Luton

Wyloty z Wrocławia:

 • codziennie  6:10

dodatkowo

 • wtorek, czwartek, sobota 20:00

Powrót do Wrocławia:

 • codziennie 11:00

dodatkowo

 • środa, piątek, niedziela 00:50

Ryanair

Londyn Stansted

Wyloty z Wrocławia:

 • codziennie  7:00

dodatkowo

 • poniedziałek, środa, piątek, sobota i niedziela 19:05

Powrót do Wrocławia:

  • poniedziałek-sobota 11:45
  • niedziela 11:55

  dodatkowo

  • poniedziałek, środa, piątek, sobota i niedziela 23:50

   Znajdź najlepszą ofertę cenową:

   Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


   DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

   PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

   Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

   • 5 – 9 DNI – 59 ZŁ
   • 14-15 DNI – 79 ZŁ

    

   NA LOTNISKU:
   Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

    

   Przewoźnik:

    

   Jak spędzę czas?

   Londyn tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Dzięki wylotom z wrocławskiego lotniska możesz tu wpaść na szybkie zakupy i imprezę lub kilkudniowe zwiedzanie i poznawanie uroków tego wielokulturowego miasta. W ciągu dnia zobacz koniecznie Opactwo i Katedrę Westminsterską, gdzie spoczywają najznamienitsi pisarze od Kiplinga po Dickensa, ale i uczeni, m.in. Newton czy Darwin. Głowa do góry – bije dla Ciebie piękny Big Ben o średnicy tarczy zegarowej… 7 metrów! Przejdź po Tower Bridge – najpiękniejszym moście zwodzonym świata. Spacery brzegiem Tamizy doprowadzi Cię do siedziby brytyjskiego parlamentu Westminster Hall, Pałacu Buckingham czy Trafalgar Square – centralnego placu Londynu. Oficjalne zwiedzanie zaliczone? Czas na dzielnicę West End z Leicester Square – najbardziej rozrywkowe i szalone miejsce na mapie Londynu. Teatry, kina, restauracje, puby i kluby – tu poznasz smak prawdziwej zabawy. Wpadnij do Chinatown na Soho – liczne sklepy i chińska kuchnia zachwycą Cię swoją różnorodnością. Czas na zakupy? Nie możesz ominąć Oxford Street. To ponad 1,5 kilometra sieciówek, takich jak H&M, ale i nieobecne we Wrocławiu: TopShop i Primark. Londyn to też ekskluzywne domy handlowe – Harrods czy Selfridges. Warto tam zajrzeć szczególnie w okresie gorących wyprzedaży! Zmęczony? Wytchnienie da Hyde Park – piękne i rozległe tereny zielone, gdzie w weekendy spotykają się wszyscy londyńczycy.

    

   Praktyczne informacje:

   Na miejscu:

   Planując wylot z Wrocławia, do wyboru masz dwa londyńskie lotniska. Z Wizz Air trafisz na Londyn Luton, położonego około 50 km od centrum. Dojazd do Londynu zapewnią pociągi (około 14 funtów), a także dogodne linie autobusowe (13 funtów, a nawet tańsze – 2-9 funtów). Z Ryanair dolecisz na Londyn Stansted, lotnisko położone około 50 km od centrum, do którego dostać się możesz pociągiem (ok. 13 funtów), autobusem (ok. 8-10 funtów). Na dojazdy w obu przypadkach przeznacz około 1,5 godziny.

   Spróbuj koniecznie:

   Kuchnia angielska to tradycyjne potrawy smażone. Spróbuj angielskiego śniadania z jajkiem, bekonem, kiełbaskami, pomidorami oraz pieczarkami i grzankami, a nabierzesz sił do zwiedzania. Na obiad wybierz się do jednej z licznych restauracji – spróbuj pieczeni z dodatkiem warzyw i ziemniaków lub postaw na popularne smaki indyjskie czy chińskie. Dostępne są, dosłownie, w każdym punkcie Londynu. Czas na przekąskę? Wypróbuj Fish & Chips, czyli frytki z rybą i dodatkami – sosami curry czy sałatkami.

   Pamiątki z podróży:

   Z Londynu przewieź koniecznie kilka nowych ubrań, które kupisz tu w naprawdę korzystnej cenie. Upoluj również książki swoich ulubionych autorów i wymarzone płyty muzyczne. Rozejrzyj się też za słynnym misiem Paddingtonem – znajdziesz go m.in. w stroju strażnika z Tower albo policjanta.

   Zapamiętaj:

   Wrocław – Londyn to jedno z najpopularniejszych połączeń wrocławskiego lotniska. Tani przelot, dogodne dni i godzin podróży, a na miejscu mnóstwo atrakcji sprawiają, że to wymarzony kierunek na niezapomniany weekend.