GDAŃSK – perła morza. NOWOŚĆ ZIMA 2017/2018

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: wtorek 9:40/ Powrót do Wrocławia: sobota 17:35 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: sobota 15:00/ Powrót do Wrocławia: wtorek 12:15 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: czwartek 9:40/ Powrót do Wrocławia: czwartek 12:15 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:
 

 
Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

  • do 5-9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 79 ZŁ

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

 

 

Jak spędzę czas?

Stolica pomorza kryje w sobie wiele ciekawych miejsc. Miasto wolności, które ma za sobą długą i ciekawą historię, obejmującą między innymi strajki w sierpniu 1980 roku, może poszczycić się między innymi pięknym starym miastem. To właśnie tam znajduje się zabytkowy Dwór Artusa – niegdyś miejsce spotkań kupców z całej Europy, dziś oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Spośród ciekawych miejsc wartych odwiedzenia należy wyróżnić Europejskie Centrum Solidarności, mieszczące się nieopodal stoczni. Poznamy tam najnowszą historię Polski, prześledzimy proces tworzenia się „Solidarności” oraz jej dziedzictwo. Oprócz stałej ekspozycji znajdziemy tam też bibliotekę, archiwum, księgarnie i kawiarnie. Spośród obiektów muzealnych warto też wyróżnić muzeum II Wojny Światowej. Zostało otwarte w 2017 roku. Powierzchnia głównej wystawy to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, co czyni ją jedną z większych wystaw muzealnych na świecie.

Gdańsk to też świetne miejsce dla miłośników spacerów. Po wizycie na starym mieście, warto odwiedzić Park Oliwski. Zadbane, wystrzyżone alejki, wszechobecne żywopłoty i bogaty ogród zoologiczny sprawią, że poczujesz się idealnie.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znajduje się około 10 kilometrów od centrum Gdańska. Dostaniemy się tam liniami 110 lub 210.

Spróbuj koniecznie:

W Gdańsku znajdziemy kuchnie z całego świata. Jednak specjalnością są tam różnego rodzaju ryby, których możesz spróbować w wielu miejscach. Polecamy zwłaszcza restauracje na pobrzeżu z widokiem na zatokę.

Zapamiętaj:

Gdańsk to miasto, które ma za sobą bogatą historię, ale jednocześnie należy do najnowocześniejszych w Polsce.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF