BOLONIA - włoska alternatywa

Kiedy polecę?

Podróż możesz zaplanować dowolnie, w zależności od tego ile czasu chcesz spędzić w Bolonii. Wystarczy jednak, że weźmiesz dwa dni wolnego, aby spędzić w Bolonii ekscytujący długi weekend.

Opcje podróży na 4, 5, 8 i 15 dni

  • Wylot z Wrocławia: niedziela 13:50/ Powrót do Wrocławia: środa 16:25 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 12:30/ Powrót do Wrocławia: niedziela 13:25 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: środa 12:30/ Powrót do Wrocławia: środa 16:25 (8 dni lub 15 dni)
  • Wylot z Wrocławia: niedziela 13:50/ Powrót do Wrocławia: niedziela 13:25 (8 dni lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:

W sekcji „Wylot”, „Powrót” wybierz „Cały miesiąc” i znajdź najkorzystniejszą cenę.

 

Rozpocznij wakacje już na lotnisku!


DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

Przykładowe ceny. Parking długoterminowy:

  • do 5-9 DNI – 59 ZŁ
  • 14-15 DNI – 69 ZŁ

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

Jak spędzę czas?

Bolonia, położona między Wenecją a Rzymem, to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy widzieli już oba miasta lub chcieliby schować się przed ich turystycznym zgiełkiem. Nawet kilkudniowa podróż do tego historycznego miasta, które słynie z najstarszego w Europie Uniwersytetu Bolońskiego, pozwoli Ci w pełni nacieszyć się jego unikalną atmosferą. Będąc na miejscu, nie zapomnij zwiedzić głównego placu miasta – Piazza Maggiore. Zobaczysz tam słynną Fontannę Neptuna z figurą wykonaną w brązie z XVI wieku. Przechadzając się po tej gwarnej części Bolonii, z pewnością nie ominiesz Bazyliki San Petronio. Dlaczego? To największy włoski kościół gotycki. Ciekawą atrakcją jest również szklana podłoga w budynku biblioteki miejskiej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom będziesz mógł zobaczyć pozostałości dawnego forum i arterii z czasów Imperium Romanum. Znak rozpoznawczy Bolonii to także Dwie Wieże – wejdź na jedną z nich (Torre degli Asinelli), a zobaczysz pięknie rozciągającą się panoramę miasta. Po udanym dniu wróć na Piazza Maggiore, usiądź w jednej z licznych kafejek i odpocznij. Obserwuj gwarne życie miasta, skosztuj pysznej kawy i spróbuj jednej z lokalnych, kulinarnych specjalności.

Praktyczne informacje:

Na miejscu:

Lotnisko położone jest zaledwie kilka kilometrów od centrum Bolonii. Dojazd i dostanie się tam nie sprawi więc większego kłopotu. Do dyspozycji pozostaje m.in. specjalny autobus, kursujący o dogodnych dla podróżnych porach. Koszt przejazdu to ok. 6 Euro.

Spróbuj koniecznie:

Bolonia od kuchni to przede wszystkim wspaniałe potrawy, charakteryzujące się różnorodnością smaków.  To zasługa uniwersyteckiego charakteru miasta, w którym każdy przyjezdny starał się wprowadzać element miejscowej kuchni. Będąc w Bolonii, spróbuj różnych makaronów – to w końcu przysmak Włochów.

Pamiątki z podróży:

Tortellini, lasagne czy tagliatelle? Z Bolonii przywieź koniecznie kilka różnych makaronów. Zdobądź też przepis na słynny sos boloński – to doskonały dodatek dla lubiących włoskie klimaty. Jego smak będzie Ci przypominał upalane włoskie lato już po powrocie do Wrocławia.

Zapamiętaj:

Bolonia to miasto uniwersyteckie, które zachwyci Cię zabytkami i bogatą kuchnią. Podróż z Wrocławia to gwarancja przygody dla wszystkich poszukujących nowych smaków!