BAZYLEA – miasto bez granic. NOWOŚĆ LATO 2018

Opcje podróży

  • Wylot z Wrocławia: wtorek 11:50/ Powrót do Wrocławia: sobota 15:05 (5 dni)
  • Wylot z Wrocławia: sobota 11:30/ Powrót do Wrocławia: wtorek 15:25 (4 dni)
  • Wylot z Wrocławia: czwartek 14:40/ Powrót do Wrocławia: czwartek 18:15 (8 lub 15 dni)

Znajdź najlepszą ofertę cenową:


Rozpocznij wakacje już na lotnisku!

DOJAZD: SZYBKO I WYGODNIE

PARKING: TANIO I KOMFORTOWO.

REZERWUJ ONLINE:

NA LOTNISKU:
Kliknij i sprawdź, co kupić, gdzie zjeść i napić się kawy.

Przewoźnik:

 

Jak spędzę czas?

Bazylea jest wyjątkowa już przez samo swoje położenie. Leży na styku trzech państw – Szwajcarii, Niemiec i Francji. Słynie ze starówki i ratusza z XIV wieku, która jest częstym miejscem przechadzek. Bazylea uchodzi za kulturalną stolicę alpejskiego kraju czekolady.

Jedną z popularniejszych atrakcji, która czeka na turystów, jest Rheinfahre – rejs promem po Renie. Jeśli jesteś fanem pięknych widoków, zdecydowanie powinieneś skorzystać z okazji, ponieważ tamtejsze promy płyną przez najbardziej malownicze zakątki Szwajcarii. Ten alpejski kraj ma do zaoferowania jednak o wiele więcej, niż tylko widoki. W Bazylei na każdym kroku znajdziemy figurki Bazyliszków – symbolu miasta. Możesz też odwiedzić różnego rodzaju muzea. Spośród nich na uwagę zasługuje zwłaszcza Muzeum Papieru. Zapoznasz się tam z wieloma technikami wyrobu papieru, a także będziesz mógł samodzielnie wypróbować kilka z nich. Inne punkty na muzealnej mapie Bazylei to kulturalne centra pożarnictwa czy komiksu. W tym pierwszym zapoznasz się z technikami gaszenia ognia na przestrzeni wielu lat, to drugie pokazuje jak rysowano komiksy i karykatury. Nie można też zapomnieć o Muzeum Sztuki, które co roku przyciąga do siebie wielu przyjezdnych.

Bazylea to również bardzo urokliwe Stare Miasto. Budynki, które tam zobaczysz na myśl przywodzą tyrolskie wioski, które możesz kojarzyć z filmów. Atmosfera gór nie daje o sobie zapomnieć. Spacerując ulicami Bazylei, nie sposób nie dostrzec piętrzących się przed miastem górskich szczytów.

Praktyczne informacje

Na miejscu:

Lotnisko położone jest na styku Francji i Szwajcarii. Do centrum Bazylei najłatwiej dostać się autobusem. Jego cena to około 4 franki szwajcarskie, a na miejscu będziesz w niecałe 20 minut.

Spróbuj koniecznie:

Kulinarnie Szwajcaria kojarzy się przede wszystkim z serem i czekoladkami. Słusznie, ponieważ to właśnie one są prawdziwym powodem do dumy dla mieszkańców. Fondue w wariantach czekoladowych i serowych wygrywa w wielu rankingach kulinarnych na całym świecie, a to właśnie tu jest zdecydowanie najsmaczniejsze. Warto również spróbować Capuns – czyli tutejszych gołąbków. Są to zblanszowane liście boćwiny faszerowane masą mączno-jajeczną.

Zapamiętaj:

Bazylea to miasto bardzo zróżnicowane. Potrafi przy tym wyciągnąć wszystko, co najlepsze z obecnych tam kultur.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF