Przed wylotem – poradnik

W biurze podróży
Biuro podróżyOferty wycieczek z wylotem z Wrocławia dostępne są w biurach podróży na terenie całej Polski, a także w sprzedaży internetowej. Agent turystyczny podpowie, dokąd warto udać się na wakacje, jaki wybrać hotel i dopasuje ofertę do Twoich potrzeb. W biurze podróży dowiesz się też, jaka linia lotnicza będzie obsługiwała Twój lot. Tour operatorów organizujących wypoczynek z wylotem z Wrocławia jest wielu i nawet najbardziej wymagający Klienci z pewnością znajdą coś dla siebie. W biurze podróży dowiesz się też, jaki jest limit bagażu, który możesz zabrać na wakacje. Warto też odwiedzić stronę internetową linii lotniczej, w celu zapoznania się z warunkami lotu.

Pakowanie
Przed spakowaniem sprawdź w biurze podróży, ile powinien ważyć Twój bagaż podręczny i kabinowy oraz czego nie możesz zabrać do samolotu. Więcej informacji na ten temat – tutaj.

Dojazd
Sprawdź odpowiednio wcześniej trasę dojazdu na lotnisko. Bezpośrednie położenie portu lotniczego przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz połączenie m.in. z autostradą A4 i drogą szybkiego ruchu S8 gwarantuje bezpieczną i szybką podróż na lotnisko. Warto jednak sprawdzić wcześniej sytuację na drogach, aby nie spóźnić się na samolot.

Parking
Wrocławskie lotnisko dysponuje parkingami na ponad 3500 miejsc, zlokalizowanymi przy terminalu pasażerskim. W biurze podróży zapytaj o rabaty na parking. Pamiętaj, że możesz zarezerwować parking wcześniej poprzez stronę internetową lotniska.
Sprawdź ceny, zarezerwuj parking.

Dokumenty podróży
Po przyjeździe na lotnisko podejdź do stanowiska biur podróży, przy którym odbierzesz  od przedstawiciela swojego biura niezbędne dokumenty podróży. Przedstawicieli biur podróży znajdziesz w hali ogólnodostępnej, przy schodach ruchomych na wprost informacji lotniskowej. Sprawdź na planie terminalu.

Odprawa
Sprawdź na monitorach informacyjnych zlokalizowanych w terminalu, przy którym stanowisku odbywa się odprawa dla Twojego rejsu. Odprawa biletowo-bagażowa dla rejsów czarterowych rozpoczyna się 2 godziny przed odlotem i kończy się 40 minut przed odlotem. Pamiętaj o uprzednim przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. O to, jakie dokumenty będziesz potrzebował podczas podróży najlepiej zapytać w biurze podróży na etapie planowania wycieczki.
Więcej informacji na temat odprawy.

Kontrola bezpieczeństwa i kontrola celna
Aby sprawnie przejść do hali odlotów, prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami kontroli bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z informacjami dotyczącymi kontroli celnej.

W hali odlotów
Po kontroli bezpieczeństwa, kontroli dokumentów, przechodzimy na halę odlotów, gdzie oczekujemy na informację o boardingu, czyli wejściu na pokład samolotu. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepów oraz punktów gastronomicznych.

Wejście na pokład
Personel lotniska podaje komunikat o przejściu na pokład, jeśli samolot jest gotowy do przyjęcia pasażerów. Pasażerowie przed opuszczeniem hali odlotów zobowiązani są do okazania personelowi naziemnemu swojej karty pokładowej oraz dokumentu tożsamości. Na pokład samolotu pasażer przechodzi bezpośrednio z terminalu przez nowoczesny i komfortowy rękaw.

Zabierz tylko miłe wspomnienia
Z podróży przywozimy piękne zdjęcia i pamiątki. Aby souveniry nie stały się przyczyną kłopotów, należy pamiętać o przepisach zawartych w Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami zagrożonymi wyginięciem (CITES). Dowiedz się, jakie gatunki są chronione konwencją CITES i czego nie możesz  zabrać ze sobą z wakacji.


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF