ZANZIBAR – NOWOŚĆ ZIMA 2018

DOSKONAŁA PROPOZYCJA NA FERIE ZIMOWE!

Magia kontynentu afrykańskiego właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Niewiarygodnie turkusowy kolor Oceanu Indyjskiego i biały piasek koralowych plaż – to wizytówka Zanzibaru. Nazywany Wyspą Przypraw, jest archipelagiem tropikalnych wysp będących częścią Tanzanii i leży tylko 25-50 km od jej wybrzeża.

Dla aktywnych: bogata rafa koralowa, dla początkujących i doświadczonych nurków. Miejsca nurkowe głównie na północy (Nungwi), rafy na średniej gł. ok. 16-18 m, za wyjątkiem: Atol Mnemba (ok. 1 godz. łodzią): 3-50 m, Leven Bank – Plateau na środku Pemba Chanel: 20, 30 i 50 m. Kitesurfing i windsurfing idealne warunki w Paje: plaże z białym, nienagrzewającym się piaskiem, równy wiatr, temp. wody 27 °C przez cały rok.

Na uwagę zasługuje również miasto Zanzibar i jego atrakcje. Wśród nich znajduje się stare miasto – Stone Town, które figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest kolorową mieszanką stylów i kultur. Tutaj też urodził się Freddie Mercury, dlatego wycieczka do tego miejsca  będzie interesująca dla każdego fana kultowej grupy The Queen. Zanzibar jest znany jako światowej rangi eksporter przypraw. Przyjemny klimat sprzyja uprawianiu goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Warto zajrzeć również do parków narodowych, gdzie można spotkać małpę gerezę rudą oraz wielkie żółwie Aldabr.

Lotnisko docelowe: Zanzibar Airport
Czas przelotu Wrocław – Zanzibar: ok. 8 h
Terminy lotów: od 7.01.2017, wyloty w niedzielę

TOUR OPERATORZY:

Itaka

Opis: B.P. Itaka


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF