Lotnisko dziś

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo zarówno od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, jak też od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair czy Wizz Air, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. W marcu 2012 roku Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal, którego przepustowość wynosi ok. 4 mln pasażerów rocznie.

Port Lotniczy Wrocław nagrodzony!
Nagrody dla lotniska:
• „Business Traveller Award” – nagroda od naszych pasażerów i czytelników magazynu Business Traveller dla najlepszego regionalnego lotniska biznesowego w Polsce (otrzymana dwukrotnie w 2014 i 2015 roku).
• Najwyższa ocena w Ogólnopolskim Teście Lotnisk i tytuł „Przyjazne Lotnisko 2012”.
• Nagrody dla nowego terminalu w prestiżowych konkursach branżowych: Budowa Roku 2012, Platynowe Wiertło oraz Grand Prix w konkursie „Piękny Wrocław”.

Nowy terminal

 

 

 

 

 

Gala otwarcia nowego terminalu


Drukuj stronę | Zobacz w postaci pliku PDF