Ważne informacje


FORMULARZE REJESTRACYJNE

  • Osobom podróżującym do Grecji przypominamy o obowiązku wypełnienia w formie elektronicznej formularza rejestracyjnego. Należy dokonać tego najpóźniej na 24 godzin przed odlotem i zabrać ze sobą na lotnisko potwierdzenie dokonania rejestracji w wersji drukowanej bądź elektronicznej (kod QR). WAŻNE!!! OSOBY, KTÓRE NIE DOPEŁNIĄ TYCH FORMALNOŚCI, MOGĄ ZOSTAĆ NIEWPUSZCZONE NA POKŁAD SAMOLOTU.

Link do formularzu rejestracyjnego:

Grecja https://travel.gov.gr/#/form

  • Wszyscy podróżujący do Hiszpanii zobowiązani są do posiadania przy sobie wypełnionej karty lokalizacyjnej, która dostępna jest na stronie przewoźnika lub na stronie www.spth.gob.es.

Więcej informacji: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/status-lotu
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip/travel-documentation

OBOWIĄZEK WYKONANIA TESTU NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA

  • Zgodnie z decyzją władz Cypru od piątku 14.08.2020 r. Polska zostanie przesunięta do kategorii B – osoby przylatujące na Cypr muszą okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Restrykcja ta dotyczy wszystkich pasażerów lecących z Wrocławia do Larnaki. Prosimy również pamiętać o wypełnianiu Cyprus Flight Pass, który dostępny jest tutaj: https://cyprusflightpass.gov.cy/

KWARANTANNA

  • Od 15 sierpnia 2020 roku obywatele Polski podróżujący do Norwegii będą podlegać obowiązkowej kwarantannie.
  • W związku z decyzjami rządu od 10 lipca 2020 roku obywatele Polski podróżujący do Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej nie muszą przechodzić kwarantanny. Oznacza to, że ruch lotniczy do i z Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej będzie odbywał się normalnym trybem. Jedynym wyjątkiem jest karta lokalizacyjna, którą należy wypełnić.
  • Pasażerowie lecący z Ukrainy do Polski od 03.07.2020 podlegają obowiązkowej kwarantannie. Z kwarantanny zwolnieni są m.in. obywatele RP, obywatele UE, EFTA i ich rodziny, uczniowie i studenci pobierający naukę w RP, naukowcy i doktoranci prowadzący badania na terenie RP.
  • Pasażerowie lecący z Polski na Ukrainę od 01.08.2020 podlegają obowiązkowej kwarantannie. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/ukraina/zmiany-dotyczace-zasad-odbywania-kwarantanny-przez-osoby-wjezdzajace-na-ukraine-z-terytorium-polski?fbclid=IwAR0WaRB0oY6bqPOR0LBIWg-NRXHyTeakLWiYsNS6Ij8EicJ-tXGVAlB0jLk

Powrót do aktualności | Drukuj stronę