Wybierz Maltę


Wielkanoc na Malcie kusi nie tylko słońcem, ale też i bogatą tradycją obchodów tych świąt. Procesja w Wielki Piątek, kolorowe i głośne pochody w Niedzielę Wielkanocną – to wszystko można zobaczyć, lecąc na Maltę prosto z Wrocławia.

Barwne obchody Wielkanocy na Malcie to doskonały pretekst, by nadchodzące święta spędzić na słonecznej wyspie. Z Wrocławia można polecieć tam w każdą środę i niedzielę liniami Ryanair. – Malta to popularny kierunek wśród naszych pasażerów. Wyspa zadowoli zarówno tych, którzy chcą skorzystać z relaksu na plaży, jak i fanów aktywnego wypoczynku – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Malta jest najbardziej katolickim krajem na mapie Europy. Obchody Wielkanocy są więc bardzo podobne do tych znanych z Polski. Maltańczycy spędzają Wielki Piątek na zadumie, przygotowując się do procesji. Te najbardziej spektakularne można zobaczyć właśnie na Malcie lub na wyspie Gozo. W każdej z parafii organizowane są inscenizacje i pochody, podczas których mieszkańcy przebierają się za biblijne postacie. Co ciekawe, na Malcie symbolem Wielkanocy nie jest jajko, ale babeczka z migdałami. Odwiedzający Maltę podczas świąt koniecznie muszą wziąć udział w niedzielnych paradach, podczas których Maltańczycy świętują wyjątkowo hucznie na ulicach miast.

Wyprawa na Maltę to również dobry pretekst do odpoczynku. Podczas świąt na Gozo warto odwiedzić malownicze miasto Gharb, gdzie znajduje się zjawiskowe Sanktuarium Najświętszej Marii Panny z Ta’ Pinu czy też nadmorskie panwie solne Xwejni. Z kolei na samej Malcie warto poświęcić czas na zwiedzanie Pałacu Wielkiego Mistrza i  fortyfikacji górujących nad miastem. Odpoczynek zaś można znaleźć w Górnych Ogrodach Barrakka. Codziennie w południe członkowie Malta Heritage Society oddają tam salut armatni.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę