Tajemnicza Północ


Urokliwa Północ Europy jest już na wyciągniecie ręki dla pasażerów z Wrocławia. Wszystko za sprawą nowego przewoźnika, czyli linii Norwegian, które od marca będą latały na lotnisko Oslo Gardermoen.

Największe norweskie lotnisko to okazja do dalszych podróży po północnej Europie. Dzięki rejsom Norwegiana możemy od 30 marca podróżować na trasie Wrocław – Oslo i Oslo – Północ Europy. Bilety można kupić w atrakcyjnych cenach już od 89 zł w jedną stronę*.

Helsinki, Narvik, Kiruna, Oulu, Rovaniemi, Stavanger, Trondheim, Vaasa – to tylko kilka z ciekawszych miejsc na Północy, do których dostaniecie się z wrocławskiego lotniska. – Oslo Gardermoen to jeden z największych hubów przesiadkowych Europy. Dzięki nowemu przewoźnikowi można się tam dostać z Wrocławia w niecałe dwie godziny. To doskonała oferta dla wszystkich miłośników skandynawskich klimatów – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Warte uwagi jest np. Rovaniemi, czyli stolica Laponii. To idealne miejsce na podróż z dziećmi, nawet latem. W Rovaniemi odwiedzić trzeba koniecznie Wioskę Św. Mikołaja, grotę SantaPark oraz Centrum Naukowe Pilke i kopalnię ametystu Lampivaara. Kolejnym miejscem, do którego warto się udać, lecąc z Oslo, jest stolica Finlandii, czyli Helsinki. Tam warto odwiedzić plac Senacki, zobaczyć Fort Suomenlinna wpisany na listę UNESCO, Katedrę, Kościół w Skale, Katedrę Ciszy czy pomnik Sibeliusa. Zwiedzając Helsinki, nie można pominąć tradycyjnej i relaksującej wizyty w fińskiej saunie.

* Ceny z sytemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 9 marca 2020 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę