Odwiedź Wyspy


Wejdźcie do świata magii i poczujcie się jak w powieściach J.K. Rowling! Wyspy Brytyjskie to raj dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera. Lećcie z Wrocławia i przeżyjcie podróż w czasie.

Ulica Pokątna, Peron 9 i ¾ w Londynie, Christ Church College w Oksfordzie czy zamek Alnwick – to przykłady miejsc, w których można odnaleźć ślady bohaterów sagi o Harrym Potterze. Wystarczy tylko wsiąść w samolot z Wrocławia do Londynu, Newcastle czy Edynburga, by znaleźć się w świecie mugoli. Bilety na Wyspy zaczynają się już od 85 zł – za loty w obie strony na trasie Wrocław – Edynburg w terminie 24 marca – 28 marca zapłacicie 316 zł, a na lotnisko Londyn Luton w terminie 24 marca – 31 marca zapłacicie 213 zł*.

Odwiedzając Londyn, przede wszystkim warto wybrać się peron 9 ¾, który znajduje się na stacji kolejowej Kings Cross St. Pancras, między peronami nr 9 i 10. Punktem obowiązkowym jest również wizyta na ulicy Pokątnej, czyli Leadenhall Market. Podróżując dalej po Anglii, koniecznie trzeba zajrzeć na stację Hogsmeade w Goathland oraz do Wielkiej Sali na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Kolejnym przystankiem dla fanów J.K. Rowling będzie Szkocja. To właśnie tam, na  Glenfinnan Viaduct, kręcono sceny z podróży pociągiem Hogwarts Express, a w dolinie Glen Nevis mogliśmy obserwować rywalizację w quidditcha. Na zakończenie ekscytującego i pełnego magii dnia warto wypić filiżankę herbaty w chatce Hagrida, która znajduje się w okolicach Glencoe, w północno-zachodniej części Szkocji.

* Ceny z sytemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 9 marca 2020 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę