Sprawdź, gdzie spędzisz urlop


Pięć nowych kierunków znalazło się w czarterowym rozkładzie lotów z Wrocławia na lato 2020. Łącznie pasażerowie mogą wybierać spośród prawie 30 połączeń na słoneczne Południe – do Europy i Afryki. Wycieczki są już dostępne w biurach podróży.

Olbia, Kalabria, Gran Canaria, Teneryfa i Taba – to czarterowe nowości z Wrocławia na lato 2020.   Olbia to znany ośrodek turystyczny położony na północnym zachodzie Sardynii, tuż nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Włoski kurort słynie z dużego portu morskiego i malowniczego Szmaragdowego Wybrzeża, które jest w pobliżu. Atrakcjami turystycznymi są także Park Narodowy Arcipelago della Maddalena oraz granitowa bazylika z XI wieku, stojąca blisko centrum miasteczka.  Pierwsze loty czarterowe na Sardynię zaplanowano na 31 maja, a następne w każdą niedzielę, aż do połowy września.

Turyści doceniają uroki Sardynii i chętnie ją odwiedzają. Zauważyli to nie tylko operatorzy wycieczek, ale także przewoźnicy niskokosztowi, którzy wprowadzają do letniego rozkładu tanie loty do Cagliari. Dzięki temu podróżni zyskują wybór pomiędzy południową i północą częścią drugiej największej wyspy na Morzu Śródziemnym ­– podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Drugą nowością na lato 2020 w ofercie biur podróży operujących z Wrocławia jest Kalabria (lotnisko Lamezia Terme) – słoneczny region w południowych Włoszech. W letnim rozkładzie lotów czarterowych znajdą się także dwie kolejne nowości – słynne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria i Teneryfa. Piątą nowością jest położona nad Morzem Czerwonym Taba w Egipcie, która, podobnie jak Teneryfa, w ofercie Portu Lotniczego Wrocław zadebiutowała zimą 2019. Łącznie można skorzystać z oferty czarterowej prawie 30 kierunków. Zorganizowane wczasy z wrocławskiego lotniska oferują największe biura podróży: Itaka, TUI, Coral Travel-Wezyr, Grecos, Rainbow, EXIMtours i Sun&Fun Holidays.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę