Poznaj Monachium wiosną


Wiosenne podróże warto zaplanować już teraz, wybierają się na city break w sąsiednich Niemczech, a dokładniej w Monachium – stolicy Bawarii. Miasto przyciąga nie tylko niesamowitym zabytkami, ale również Wiosennym Festiwalem, który znany jest również jako mały Oktoberfest.

Stolica Bawarii to przede wszystkim niesamowite zabytki, imponujące parki miejskie, a także sportowe emocje związane z FC Bayern Monachium i oczywiście znany na całym świecie Oktoberfest. Monachium zachwyci więc nawet najbardziej wymagających turystów, zwłaszcza jeżeli polecą tam wiosną, zwiedzając zielone parki i bawiąc się na Wiosennym Festiwalu, czyli Frühlingsfest. Z Wrocławia do Monachium pasażerowie mogą podróżować liniami Lufthansa siedem razy w tygodniu.

Wyjazd do Monachium warto zaplanować pod koniec kwietnia, kiedy to (od 24 kwietnia do 10 maja) na słynnej Theresienwiese odbywa się mały Oktoberfest. Przez dwa tygodnie mieszkańcy ubrani w tradycyjne skórzane bryczesy (Lederhosen) oraz sukienki (Drindl) świętują nadejście wiosny. Bawić się można przy występach artystów na żywo, w kultowym wesołym miasteczku czy wreszcie w popularnych piwnych namiotach. Oczywiście będąc w Monachium, trzeba spróbować lokalnych przysmaków tj. białej kiełbasy z preclem, bułki z pieczenią Leberkäsesemmel czy Tortu Księcia Regenta.

Monachium wiosną zachęca do zwiedzania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Na początek warto zajrzeć do Ogrodu Angielskiego, jednego z najstarszych i największych parków miejskich na świecie. To doskonałe miejsce na popołudniową drzemkę, ale też na aktywny wypoczynek na rowerach czy rolkach. Sercem Monachium jest niezaprzeczalnie Plac Mariacki, gdzie przenikają się różne style architektoniczne i gdzie można zobaczyć zarazem Nowy i Stary Ratusz. Aby spojrzeć na Monachium z innej perspektywy, warto pokonać prawie 300 schodów wieży kościoła św. Piotra i napawać się widokiem na całe miasto.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę