Polecimy na Korfu


Już od czerwca z wrocławskiego lotniska raz w tygodniu polecimy na greckie Korfu. Nowe połączenie uruchomiają linie Ryanair. Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów.

Na Korfu polecimy w każdy czwartek już od 4 czerwca. Lot potrwa 2 godziny i 15 minut. Samoloty z Wrocławia będą startowały o godzinie 12.50, a z Korfu o godzinie 16.30. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów. Za podróż w dwie strony w terminie 18 czerwca – 2 lipca zapłacimy 546 zł*.

- Siatka lotów w nadchodzącym sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie. Korfu to kolejna, piąta już nowość na lato 2020. Pasażerowie lecący z Wrocławia, tylko na gorącym Południu, mają do wyboru nie tylko Korfu, ale także Zadar w Chorwacji czy stolicę Sardynii, Cagliari – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław i  dodaje, że Korfu będzie trzecim greckim kierunkiem w ofercie linii Ryanair dostępnym dla podróżnych z Wrocławia. W letnim rozkładzie lotów polecimy także do Aten oraz na lotnisko Chania na Krecie.

Greckie Korfu leży na Morzu Jońskim niedaleko wybrzeża Albanii.
Na wyspie koniecznie trzeba zwiedzić stolicę, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto to przede wszystkim urokliwe uliczki, ale także Stara Twierdza górująca nad portem.  Kolejną atrakcją jest klasztor Vlacherna, klimatyczny biały budynek, do którego prowadzi wąski most zbudowany na wodzie. Wypoczywając na Korfu, nie można pominąć oczywiście wspaniałych plaż, tj. Paleokastritsa Beach, Porto Timoni, Rovinia Beach czy tych na Cape Drastis, najdalej na północ wysuniętym punkcie wyspy.

*Ceny z sytemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 24 lutego 2020 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę