W zimie latamy po słońce


Ponad 226 tys. pasażerów obsłużyło w styczniu wrocławskie lotnisko. Podróżni z Wrocławia latali przede wszystkim na słoneczne Południe z tanimi liniami lotniczymi i biurami podróży. Popularne były także loty do dużych europejskich portów przesiadkowych.

W styczniu 2020 roku największym zainteresowaniem podróżnych cieszyły się połączenia czarterowe na słoneczne Południe. Zdecydowanym faworytem była Antalya na Riwierze Tureckiej czy też bardziej egzotyczne lokalizacje, takie jak Dubaj czy Zanzibar. Ogółem w styczniu tego roku na wycieczki z biurami podróży wybrało się o 14,7% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Wyraźny wzrost ruchu czarterowego pokazuje, że oferta jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych. Utrzymuje się również bardzo duże zainteresowanie kierunkami śródziemnomorskimi z oferty przewoźników niskokosztowych. Podróżni wybierają się tam często na kilka dni lub na tydzień – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W styczniu pasażerowie chętnie korzystali też z oferty przewoźników niskokosztowych – wybierali Alicante, Maltę, Rzym, Mediolan i Palermo.

Pierwszy miesiąc nowego roku to także spore zainteresowanie pasażerów lotami sieciowymi. W styczniu tego roku odnotowano wzrost pasażerów na połączeniach sieciowych o 1,7% w  porównaniu do tego samego miesiąca w 2019 roku. Największą popularnością cieszyły się połączenia do Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), zaś pod względem średniej liczby miejsc zajętych w samolotach na czele znalazły się główne lotnisko Paryża (Air France) oraz Amsterdam (KLM).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę