Poznaj archipelag Sztokholmu


Wielkimi krokami zbliża się wiosna – to prawdopodobnie najlepszy czas na podróż szlakiem malowniczych wysepek wokół Sztokholmu. Stolica Szwecji usytuowana jest na czternastu wyspach, które składają się na idylliczny archipelag. Wokół miasta znajdują się tysiące niewielkich, porośniętych zielenią wysepek, które wyjątkowo prezentują się właśnie teraz.

Większość z nas kojarzy Sztokholm jako stolicę państwa, w której główne atrakcje stanowi średniowieczna architektura, budynki władz państwa, muzea czy zabytkowe zamki. A gdyby tak poznać ją od zupełnie innej, „zielonej” strony? Niewielu wie, że niemal połowę powierzchni tego miasta stanowią parki i ogrody.

Ten kierunek cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Bezpośrednio do Sztokholmu dolecimy z Wrocławia dwa razy w tygodniu liniami Wizz Air – mówi Monika Półtorzycka – Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław i dodaje, że bilety z Wrocławia do Sztokholmu można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach (za bilet w dwie strony w terminie od 16 do 20 marca zapłacimy 78 zł). *

Wędrówkę wokół Sztokholmu warto rozpocząć od najbardziej wysuniętej na północ archipelagu wyspy Archolma i kierować się na południe, statkiem oraz pociągami, w kierunku Landsort. W tym przypadku będzie to najbardziej atrakcyjna trasa, o długości ponad 100 km. Podczas podróży nie można pominąć wysuniętego najbardziej na wschód punktu półwyspu, czyli wysepki Sandom, z której rozpościera się sielski krajobraz malowniczego portu. Kolejnym przystankiem może być wyspa Ingarö, która zachwyca bajkową scenerią okalających ją jezior, lasów oraz wiecznie zielonych łąk. Wyprawę możemy zakończyć na jednej z największych wysp archipelagu – Utö. To prawdziwa oaza spokoju – idealne miejsce na odpoczynek na łonie natury, w otoczeniu naturalnych pastwisk, jezior i lasów. Większość wyspy można przejechać na rowerze – jest to jeden z najpopularniejszych tam środków transportu.

* Wizz Air: ceny z sytemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 11 lutego 2020 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę