Leć na mecz


Za nieco ponad trzy miesiące rozpocznie się największe święto wszystkich fanów piłki nożnej. Mistrzostwa Europy 2020 to wyjątkowe wydarzenie, bowiem po raz pierwszy nie będą rozgrywane w jednym lub w dwóch państwach, ale aż w dwunastu. Jak polecimy tam z Wrocławia?

Jubileuszowa, 60. edycja mistrzostw rozpoczyna się 12 czerwca i potrwa równo miesiąc – do 12 lipca. Zostało zatem jeszcze trochę czasu, aby kupić bilety i zaplanować wyjazd na najbardziej interesujące nas mecze. Faza grupowa rozgrywana będzie m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Belgii, Irlandii oraz Niemczech. Jeden z najważniejszych – mecz otwarcia mistrzostw – odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie.

– Do większości miast, w których rozgrywane będą mecze, dolecimy prosto z wrocławskiego lotniska. Dzięki dużej częstotliwości połączeń sieciowych, np. do Amsterdamu, Kopenhagi czy Monachium, możemy wygodnie zaplanować wylot z wyprzedzeniem. Do pozostałych miast, takich jak Glasgow, Londyn, Bruksela i Rzym bezpośrednio z Wrocławia dostaniemy się, korzystając z połączeń niskokosztowych – mówi Monika Półtorzycka – Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Polskich kibiców z pewnością najbardziej interesują mecze z udziałem naszej reprezentacji. Biało-czerwoni w pierwszej fazie zagrają z Hiszpanią, Szwecją i jednym z państw, które zwycięży w barażach Ligi Narodów. Polacy na pewno zagrają w Bilbao oraz Dublinie, w dalszej kolejności (jeśli reprezentacja wyjdzie z grupy) także w Kopenhadze i Glasgow.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę