Odwiedź wyspę ognia i lodu


Tajemnicza Islandia w zimie? Czemu nie! Zwłaszcza że na początku lutego rusza tam Festiwal Zorzy Polarnej, a to i tak nie koniec atrakcji. Zobaczcie, jak podróżnych kusi wyspa ognia i lodu, na którą z Wrocławia możecie polecieć dwa razy w tygodniu liniami Wizz Air.

Od 6 do 9 lutego w stolicy Islandii trwa Festiwal Zorzy Polarnej, coroczne święto, podczas którego Islandczycy świętują wydłużające się dni roku. Przez cztery dni na najważniejszych budynkach Reykjaviku wyświetlane są niesamowite pokazy świetlne. Jak co roku, największe show prezentowane będzie na kościele Hallgrímskirkja, który w lutym zamieni się w wielki lodowiec. Dodatkowo podczas Festiwalu Zorzy Polarnej można korzystać z darmowych wstępów do basenów geotermalnych i muzeów. Rezerwując bilety teraz, można znaleźć się na wyspie ognia i lodu już 27 stycznia i podróżować przez Islandię aż do 10 lutego (w cenie 428 zł za bilet w obie strony)*.

Do tej pory turyści na Islandii odwiedzali przede wszystkim położony niedaleko stolicy Złoty Krąg. Teraz, po intensywnej kampanii reklamowej zainicjowanej przez Islandczyków w styczniu tego roku, przyszedł czas na Diamentowy Krąg, który w niczym nie ustępuje Złotemu. Diamond Circle to 250-kilometrowa trasa wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża wyspy. Największymi atrakcjami tego regionu są: wodospad Dettifoss (znany z pierwszej sceny „Prometeusza” Ridley’a Scotta), jezioro Mývatn czy miasto Husavik – jeden z najlepszych punktów do obserwacji wielorybów na całej Islandii.

- Islandia to kierunek, który cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów z Wrocławia. Podróżni latają tam przez cały rok – w lecie, by zdobywać interior i podziwiać wodospady, a w zimie, by obserwować zorzę polarną – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

*Cena za podróż w dwie strony aktualna na dzień 27 stycznia 2020 roku zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę