Długie weekendy 2020


Wielkanoc, majówka i czerwcowy weekend – mamy dla Was propozycje na długie weekendy w 2020 roku. Mimo iż tegoroczny kalendarz świąt jest mniej łaskawy niż rok temu, to jednak nie ma powodów, by rezygnować z wylotu na słoneczne Południe czy do najpiękniejszych stolic Europy.

Wielkanoc to doskonała okazja na mały city break, by zobaczyć jak świętują w tym czasie Włosi czy Francuzi. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego i cieszyć się przedłużonym weekendem w Bari (w dniach 8-12 kwietnia bilet w obie strony kosztuje 528 zł*) lub najpiękniejszej stolicy Europy, czyli w Paryżu (w dniach 9-14 kwietnia za bilet w obie strony zapłacimy 420 zł*). Włosi spędzają święta zarówno z rodziną, jak i ze znajomymi. W poniedziałek wielkanocny tradycją jest już obiad, na który podaje się pieczone jagnię, rosół z pierożkami i tort warzywny składający się z warzyw, chleba i parmezanu. Na deser je się zaś ciasto zwane przewrotnie gołębicą – colomba (z uwagi na kształt). Wielkanoc obchodzona we Francji to wielkie święto czekolady, którą można spożywać przede wszystkim pod postacią wielkich jajek. Francuzi w Niedzielę Wielkanocną spożywają udziec jagnięcy oraz jajka pod każą postacią.

W tym roku majówka wypada niecałe dwa tygodnie po świętach wielkanocnych. To idealny czas, by zorganizować wycieczkę na słoneczne Południe. Wyborem numer jeden i jednocześnie nowością w naszym rozkładzie lotów jest Zadar. W terminie 1-4 maja bilety w dwie strony z Wrocławia kosztują 666 zł.* W Zadarze warto przejść się historyczną starówką czy podziwiać wschód i zachód słońca na niesamowitej instalacji, jaką jest Powitanie Słońca. Atrakcyjną opcją na majówkę jest również Malta (od 29 kwietnia do 3 maja za bilety w dwie strony zapłacimy 856 zł*). Zwiedzić tam można nie tylko historyczną stolicę, która sprawia wrażenie, jakby czas się w niej zatrzymał kilka wieków temu, ale także spokojną wyspę Gozo czy hit turystyczny, czyli Błękitną Lagunę.

Ostatnią okazją na długi weekend jest Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek, 11 czerwca. Idealną propozycją na ten czas będzie nasza nowość, czyli Cagliarii stolica Sardynii z zabytkową starówką i przepiękną plażą Poetto. Na Sardynię możemy się wybrać w terminie od 8 do 12 czerwca, płacąc za bilety w obie strony 581 zł*. Ciekawą alternatywą jest również city break w Rzymie. Za 570 zł* (w terminie 9-13 czerwca) możemy polecieć do stolicy Włoch w obie strony. Będąc w Rzymie, nie można przeoczyć najważniejszych zabytków tj. Koloseum, Forum Romanum czy fontanna di Trevi. Warto jednak przystanąć na chwilę, by wypić przepyszną kawę czy też obserwować panoramę miasta z Ogrodów Pomarańczy.

*Cena za podróż w dwie strony aktualna na dzień 27 stycznia 2020 roku zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę