Zimowe szaleństwo


Styczeń i luty to najlepsza okazja do zimowych wypadów na narty. Przed podróżnymi z Wrocławia otworem stoją nie tylko Alpy, ale także Dolomity. Kilka godzin dzieli więc zapalonych narciarzy od najsłynniejszych europejskich stoków.

Białe szaleństwo w Europie ruszyło na dobre. Narciarze przez całe dnie szusują po stokach, a kolejne samoloty z Wrocławia odlatują, by zabrać pasażerów w Dolomity czy Alpy. –Teraz jest idealny czas, by wybrać się na narty, zwłaszcza, że z Wrocławia możemy polecieć bezpośrednio do Monachium, Zurychu czy Bolonii, a stamtąd dzieli nas niecałe kilkadziesiąt kilometrów od wspaniałych ośrodków narciarskich – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Obierając kierunek Włochy, mamy dwie możliwości – albo wybrać Dolomity, albo austriacki Tyrol. Lądując w Mediolanie lub Bolonii (np. w terminie 31 stycznia – 7 lutego za bilet w dwie strony do Mediolanu zapłacimy 136 zł*), po trzech godzinach jazdy samochodem znajdziemy się w przedsionku Dolomitów, czyli Val di Fiemme. Dolina Płomieni to popularny rejon narciarsko-snowboardowy z 140 kilometrami tras o różnym stopniu trudności ulokowanych na wysokości od 1000 do 2300 m n.p.m. Wszystkie zaopatrzono w świetną infrastrukturę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W Val di Fiemme nie brakuje zarówno wyciągów, snowparków, jak i klimatycznych restauracji czy kawiarni. Przekraczając zaś granicę włosko-austriacką, jesteśmy już w Tyrolu, gdzie znajdziemy 4000 km tras narciarskich i prawie setkę urokliwych miejscowości.

Z Wrocławia możemy również polecieć do Zurychu (SWISS), z którego dostaniemy się do bajecznych narciarskich miejscowości, m.in. Interlaken czy Flims Laax Falera. Oba ośrodki oferują ponad 200 km tras narciarskich. Ciekawą propozycją z Wrocławia jest również Monachium (Lufthansa), które od kultowego ośrodka narciarskiego Garmisch-Partenkirchen dzieli zaledwie godzina jazdy samochodem. To właśnie na terenie Alp Bawarskich znajduje się najwyższy szczyt Niemiec, czyli Zugspitze.

*Ceny z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 13.01.2020r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę