Karnawał czas zacząć


W tym roku karnawał trwa do 25 lutego. W tym czasie mieszkańcy większości miast w Europie i na świecie wychodzą na ulicę świętować. To również doskonała okazja, by przeżyć karnawał w Rio de Janeiro czy bawić się na jednym z najstarszych karnawałów w Europie.

Hucznie i kolorowo – tak jedyny w swoim rodzaju karnawał na świecie obchodzi się w Rio de Janeiro. W tym roku zabawa w Rio trwa od 21 do 26 lutego. Podczas tych dni na ulice miasta wychodzą roztańczeni członkowie 200 szkół samby. Jeżeli chcecie mieć dobry widok, musicie koniecznie wcześniej zdecydować, w którym sektorze i po której stronie Sambodromu chcecie stać. Dodatkowo oprócz głównych wydarzeń w mieście organizowane są także tzw. blocos, czyli lokalne parady w różnych częściach miasta. Z Wrocławia do Rio de Janeiro możecie dolecieć dzięki przewoźnikom sieciowym oferującym przesiadkę w największych europejskich portach, np. z liniami Lufthansa dolecimy z Wrocławia do Brazylii w 13 godzin.

Z Ameryki Południowej wracamy do Europy, gdzie również nie brakuje barwnych tradycji karnawałowych. Lecąc z Wrocławia liniami SWISS do Zurychu, wystarczy niecała godzina jazdy samochodem, by uczestniczyć w jednym z najstarszych karnawałów w Europie. Na tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu (20-25 lutego) Lucerna zamienia się w miasto pełne potworów, zombie i kościotrupów. Parady przebierańców kroczą przez ulice Lucerny, a towarzyszą im pokazy taneczne i muzyczne. Oczywiście zabawa trwa do samego rana.

Na jedne z ostatnich dni lutego przypada również słynny europejski karnawał uliczny w Binch, mieście położonym zaledwie 20 kilometrów od lotniska Bruksela-Charleroi. W 2008 roku ostatki w Binch wpisano nawet na listę UNESCO. Przez kilka dni po mieście przechadzają się korowody gilles, czyli przebierańców w woskowych maskach z okularami oraz krótką bródką. Punktem kulminacyjnym karnawału w Binch jest rzucanie pomarańczami w tłum. Na szczęście oczywiście. Loty na lotnisko Charleroi można wykupić w dniach 22-26 lutego za 138 zł (linie Ryanair)*.

*Ceny zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika na dzień 13.01.2020r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę