Idealne walentynki


Dzień Św. Walentego to nie tylko doskonała okazja na romantyczny wieczór, ale nawet na cały weekend. W tym roku walentynki wypadają w piątek, co oznacza, że z Wrocławia możemy polecieć na romantyczną kilkudniową wyprawę do najpiękniejszych miast Europy.

Długi weekend w walentynki zobowiązuje, zwłaszcza, gdy jest to okazja na romantyczny lot do najpiękniejszych miejsc w Europie. Wystarczy wziąć kilka dni wolnego i zarezerwować bilety lotnicze. – Walentynki to doskonała okazja na mały i romantyczny city break. Z Wrocławia można polecieć do miast, które w sposób oczywisty kojarzą się z miłością, jak Paryż czy Rzym. Oryginalnym pomysłem może być też spędzenie romantycznych chwil w blasku zorzy polarnej na Islandii – wylicza Monika Półtorzyca-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Najbardziej oczywistym wyborem i zarazem najbardziej romantycznym jest Paryż, zaś miejscem, które w stolicy Francji koniecznie trzeba zobaczyć, jest wieża Eiffla. Najlepiej obserwować ją z jednego z najbardziej romantycznych miejsc w stolicy miłości, czyli tarasów Palais de Chaillot. Spacerując po Paryżu, nie można przeoczyć dzielnicy Montmartre, gdzie znajduje się bazylika Sacre-Coeur czy słynny kabaret Moulin Rouge. Na zakończenie romantycznego dnia polecamy wybrać się w romantyczny rejs po Sekwanie. Kolejny, nieco cieplejszy wybór walentynkowy, stanowi Rzym. Stolica Włoch będzie idealna na spacery we dwoje np. wzgórzem Pinico czy Giardino degli Aranci, z którego to roztacza się piękny widok na całe miasto. Walentynki to także najlepszy dzień, by odwiedzić Ponte Milvio, zwany również mostem miłości.

Jeśli chodzi o romantyczny wypad na Islandię, świętowanie warto rozpocząć w Blue Lagoon, niezwykłym kompleksie spa oferującym relaksującą kąpiel w ciepłej wodzie z minerałami. Kilkudniowy wypad proponujemy spędzić w okolicach Reykjaviku, a dokładniej w samej stolicy, zwiedzając Harpę i katedrę Hallgrímskirkja. W okolicach stolicy warto zobaczyć Golden Circle, na który składają się: park narodowy Þingvellir, wodospad Gullfoss oraz  gejzery Geysir i Strokkur.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę