Zwiedzamy historyczną Sicz


Pod koniec marca tego roku z Wrocławia polecimy do kolejnego miasta na Ukrainie. Tym razem będzie to Zaporoże. Pierwsze loty planowane są na 29 marca, a  linie Wizz Air uruchomiły już sprzedaż biletów.

Określana jest jednym z cudów Ukrainy – ukraińska Chortyca, największa wyspa na Dnieprze, znajduje się naprzeciw nabrzeża Zaporoża. Miasta, do którego od wiosny 2020 roku pasażerowie z Wrocławia będą mogli podróżować liniami Wizz Air dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Historyczna Sicz czeka na nowych odkrywców. Bilety można kupić już od 89 zł.*

Zaporoże to miasto w południowo-wschodniej części Ukrainy, położone nad Dnieprem. Jest stolicą obwodu zaporoskiego, liczącego milion mieszkańców i ważnym ośrodkiem przemysłowym. W mieście działa huta oraz fabryka samochodów. Jest też świetną bazą wypadową do zwiedzania regionu, który może pochwalić się m.in. jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Ukrainy, czyli właśnie kompleksem historyczno-kulturowym Zaporoże Sicz.

Zaporoże będzie już szóstym kierunkiem ukraińskim w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. – Przewoźnicy systematycznie rozwijają ofertę w tym sektorze, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie ze strony podróżnych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – Samoloty na każdej trasie latają wypełnione. Można spodziewać się, że Zaporoże będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem jak pozostałe kierunki tego segmentu – podkreśla. Z Wrocławia można polecieć z liniami Wizz Air do Lwowa,

Kijowa Żuliany, Odessy oraz do Charkowa, z liniami Ryanair także do Odessy i Kijowa Boryspol.

*Cena za podróż w jedną stronę (29 marca) aktualna na dzień 2 stycznia 2020 roku zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę