Wybieramy Zadar


Słoneczna Chorwacja odkrywa swoje uroki przed pasażerami wrocławskiego lotniska. Już w maju ze stolicy Dolnego Śląska odlecą pierwsze samoloty tanich linii do Zadaru – turystycznej mekki Europy.

Słyszeliście już, jak grają Organy Morza czy widzieliście, jak wygląda Pozdrowienie Słońca? Jeżeli nie, to koniecznie odwiedźcie jedną z najpopularniejszych miejscowości letnich w Europie, czyli Zadar. Ryanair ogłosił, że w maju uruchamia loty do słonecznej Chorwacji, a operacje będzie realizował dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Zadar ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków 2020 i to nie tylko ze względu na dużą atrakcyjność tego regionu, ale także korzystne ceny biletów. Za lot w obie strony w terminie od 15 do 25 maja zapłacimy 326 zł.*

Chorwacja jest w Polsce bardzo lubiana, a do jej walorów turystycznych nikogo nie trzeba przekonywać. Zadar wzbogaca wachlarz kierunków południowych i wszystko wskazuje na to, że ten kierunek będzie się cieszył dużym powodzeniem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Trzeba podkreślić, że Zadar to nie tylko odkrywanie uroków plażowania. Miasto jest idealne dla wszystkich, którzy interesują się historią. Nie brak tam kościołów czy zabytkowych kamienic na Starym Mieście. Warto również wspomnieć, że zadarscy gondolierzy, jako jedyni na chorwackim wybrzeżu, kultywują tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie od XIV wieku i zabierają turystów w morską podróż wokół portu.

*Cena za podróż w jedną stronę aktualna na dzień 2 stycznia 2020 roku zgodnie z systemem rezerwacyjnym przewoźnika.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę