233 tys. pasażerów w listopadzie


Ponad 230 tysięcy obsłużonych w listopadzie pasażerów oznacza, że za miesiąc podanie rekord. Port Lotniczy Wrocław obsłuży ponad 3,5 miliona pasażerów, czyli o ok. 200 tys. więcej niż przed rokiem.

Wzrost w ruchu krajowym i duża popularność połączeń sieciowych – tak wyglądał listopad na wrocławskim lotnisku. W ubiegłym miesiącu odnotowano wzrost na trasach krajowych: o ponad 15 proc. na Lotnisko Chopina oraz o 10 proc. do Gdańska. Ogromną popularnością cieszą się także połączenia sieciowe do Paryża (Air France), Amsterdamu (KLM), Zurychu (SWISS), do Düsseldorfu (Eurowings) i, tradycyjnie już, do Monachium i Frankfurtu (Lufthansa).

Stałe, wysokie zainteresowanie odnotowują także trasy obsługiwane przez przewoźników niskokosztowych. W listopadzie tego roku linie Wizz Air oraz Ryanair wybrało ponad 146 tys. pasażerów. Warto zauważyć, że wzrósł ruch pasażerski na trasach do Skandynawii oraz na Ukrainę.

233 tysięcy pasażerów obsłużonych w listopadzie oznacza, że pod koniec roku wrocławskie lotnisko pobije rekord frekwencyjny. Jak mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, do końca grudnia Port Lotniczy Wrocław obsłuży ponad 3,5 mln podróżnych, czyli co najmniej o 200 tys. więcej niż przed rokiem. - Nowy rekord nas cieszy, ale przede wszystkim liczy się fakt, że pasażerowie mają do dyspozycji coraz ciekawszą siatkę połączeń, w tym loty do najważniejszych portów w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę