Rodzinny niezbędnik


Podróżowanie z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Wystarczy jednak podejść do tego mądrze i przygotować się zawczasu. Podpowiadamy, co powinniście wiedzieć o wyprawie samolotem z dzieckiem.

Wybierając się w podróż samolotem z dzieckiem, za pierwszym razem warto zdecydować się na lot do Europy. Głównym argumentem jest tutaj długość lotu, który z wrocławskiego lotniska do najdalszych zakątów Europy nie trwa dłużej niż cztery godziny (np. lecąc do najdalej na północ wysuniętej stolicy Europy, czyli Reykjaviku). Wybierając linie lotnicze, upewnijcie się również, czy oferują one zniżki dla dzieci. Tak jest np. w przypadku linii SAS czy Lufthansa.

Dla rodziców najważniejszą rzeczą jest oczywiście sprawne zapakowanie wszystkich potrzebnych maluchowi akcesoriów. Warto zatem wcześniej skontaktować się z przewoźnikiem czy sprawdzić na lotnisku, jak mogą być np. transportowane wózki, foteliki samochodowe. – Wiemy, że wózek to jedna z najważniejszych spraw. Taki wózek, fotelik możemy nadać przy odprawie biletowo-bagażowej albo zostawić przy samolocie. Zostanie on oznakowany oraz umieszczony w luku bagażowym – wyjaśnia mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. Warto też pamiętać, że pokarmy czy napoje dla dzieci, które są im niezbędne podczas podróży, mogą przekraczać pojemność 100 ml. Dodatkowo ważne jest, aby – już na pokładzie –  ze względu na różnicę ciśnień, zapewnić dziecku coś do picia czy ssania, by uniknąć przykrego efektu przy starcie lub lądowaniu samolotu.

Podróż z dzieckiem to także czas spędzony na lotnisku. We Wrocławiu znajdują się specjalne pokoje dla rodziców z dzieckiem oraz plac do zabaw dla najmłodszych. - Rodziny z dziećmi to znaczna część naszych pasażerów, dlatego staramy się, by pobyt w terminalu upłynął im w miłej atmosferze. W razie potrzeby na miejscu zawsze pomocą służą nasi pracownicy – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że restauracje, np. On Time Restaurant czy Flying Bistro oferują menu dla dzieci i  mniejsze porcje dla najmłodszych pasażerów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę