Świątecznie z Wrocławia


Świąteczny klimat powoli ogarnia Wrocław, ale też i całą Europę. Największe miasta stroją się na święta i tradycyjnymi bożonarodzeniowymi specjałami zachęcają do podróży. Podpowiadamy, dokąd można polecieć z Wrocławia, by odwiedzić najpiękniejsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe.

Z wrocławskiego lotniska prosto na bożonarodzeniowy jarmark w Zurychu, Lwowie czy Kopenhadze. Okazuje się, że europejskie miasta również stają w świąteczne szranki i co roku prezentują się w bożonarodzeniowej odsłonie.

Zaczynając od trzeciego tygodnia listopada, a kończąc aż na połowie stycznia możemy odwiedzać najpiękniejsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe. I to prosto z Wrocławia.

- Okres przedświąteczny jest dla wielu osób naprawdę magicznym czasem, dlatego warto zarezerwować sobie kilka dni na mały świąteczny city break i lecąc z wrocławskiego lotniska, spędzić ten czas z bliskimi, odpocząć od świątecznej wrzawy i przy okazji zobaczyć zachwycające jarmarki bożonarodzeniowe – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Najszybciej, bo już od 15 listopada, ruszył jarmark bożonarodzeniowy w Kopenhadze. Duński Julenmarked zlokalizowany jest na Højbroplads i można odwiedzać go siedem dni w tygodniu. Kopenhaski jarmark został zaaranżowany w stylu retro, a wszystkie świąteczne domki były sprowadzone z Tyrolu. Tydzień po Kopenhadze świąteczne szaleństwo rozpoczyna się w Zurychu. Od 21 listopada można odwiedzać tam dwa klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe. Do wyboru jest albo największy jarmark w mieście – znajdujący się na placu przed Operą, albo najstarszy – działający na Niederdorfstrasse. Najpóźniej otwiera się świąteczny jarmark we Lwowie, na Rynku, i trwa do stycznia. Co ciekawe lwowski jarmark to jedno z ulubionych miejsc, gdzie spędza się również Sylwestra. Podczas wizyty na jarmarku w tym mieście można również ulec prawdziwemu zimowemu szaleństwu na wielkim lodowisku, które działa od początku grudnia.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę