Lecimy po rekord


Tendencja wzrostowa na wrocławskim lotnisku nie ustaje. W październiku tego roku obsłużyliśmy ponad 291 tys. pasażerów. W sumie od początku roku na lotnisku w stolicy Dolnego  Śląska było ich już ponad 3 miliony.

Blisko 4% więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem – taki wzrost pasażerów wrocławskie lotnisko odnotowało w październiku 2019. Prym w statystykach wiedzie segment sieciowych połączeń międzynarodowych, który obsłużył ponad 13% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Podróżni chętnie wybierali Düsseldorf (połączenie obsługiwane przez Eurowings), Paryż i lotnisko Charlesa De Gaulle’a (Air France), Frankfurt (Lufthansa), Kopenhagę (SAS) czy Zurych (SWISS). Popularnością cieszyły się też loty na trasie Wrocław-Amsterdam obsługiwanej przez KLM. Wzrost widać również na lotach krajowych (o 11%) oraz czarterowych (o 60%). Nie można także zapomnieć o połączeniach niskokosztowych, które notują 90% wypełnienia na wielu oferowanych z Wrocławia trasach.

Ogółem od stycznia do października 2019 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło o 7% podróżnych więcej niż w 2018 roku. Prezes Portu Lotniczego Wrocław liczy, że na koniec grudnia padnie rekord. – Szacujemy, że obsłużymy w tym roku łącznie ok. 3,5 miliona podróżnych, czyli najwięcej w historii naszego portu. Cieszy nas również to, że rozwijają się wszystkie segmenty połączeń – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę