Wakacje z Wrocławia


Wybierając się z dzieckiem w podróż po Europie, warto zaplanować ją tak, by odwiedzić największe atrakcje dla najmłodszych. Wasze pociechy z pewnością będą wam wdzięczne, a może i w was obudzi się dziecko.

Kopenhaga, Paryż i Londyn – te trzy europejskie stolice to zarazem największe parki rozrywki dla najmłodszych turystów. – Coraz więcej pasażerów z Wrocławia podróżuje ze swoimi dziećmi. Możliwości, które obecnie dają najmłodszym największe miasta Europy, są naprawdę niezwykłe – zachęca Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław i proponuje trzy miasta, do których możemy polecieć z Wrocławia przez cały rok.

Podróż z dzieckiem warto rozpocząć od Kopenhagi, od ogrodu Tivoli, najstarszego w Europie parku rozrywki dla dzieci założonego w 1843 roku. Tam też znajduje się 80-metrowa, najwyższa w Europie Północnej, karuzela. Będąc w mieście, nie można ominąć Błękitnej Planety, wielkiego oceanarium z 53 zbiornikami. Warto tam zaplanować sobie całodniową wycieczkę. Kopenhaga to oczywiście miasto króla bajek, czyli Hansa Christiana Andersena. Na każdym kroku widać, że jego duch nadal żyje w mieście. Warto zajrzeć do muzeum bajkopisarza czy zobaczyć domy, w których mieszkał. Do Kopenhagi zabiorą was z Wrocławia linie lotnicze SAS.

Kolejnymi celami podróży z dziećmi będą oczywiście Paryż i Londyn. Na dobry początek nie można pominąć podparyskiego Disneylandu. Potem warto odwiedzić Pałac Odkryć, gdzie najmłodsi mogą zgłębiać tajniki chemii, fizyki czy biologii, a także Muzeum Grévin, w którym znajduje się 300 woskowych figur. Do Paryża można dostać się liniami Air France, na lotnisko Charlesa de Gaulle’a lub liniami Ryanair, które lądują na lotnisku Paryż-Beauvais. Ostatnią stolicą, która na mapie dziecięcych atrakcji stanowi punkt obowiązkowy, jest oczywiście Londyn (bilet od linii Ryanair na lotnisko Stansted w dniach 26.11 – 3.12 w obie strony kosztuje 175 zł)*. Do stolicy Wielkiej Brytanii dolecicie też z Wrocławia z liniami Wizz Air (Londyn Luton). To właśnie tu znajduje się Muzeum Harry’ego Pottera, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki czy Muzeum Gier i Zabawek. Pokażcie chociaż jedno dziecko (lub dorosłego), które nie chciałoby mieć zdjęcia z olbrzymimi dinozaurami!

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika z dnia 04.11.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę