Odwiedź Islandię


Planeta Manna czy Lah’mu, a także syberyjska tundra czy tybetańskie, zamarznięte jezioro. Cały filmowy świat w ostatnich latach skupia się na Islandii, która jest najpopularniejszym planem filmowym Europy. Przez cały rok polecicie tam z Wrocławia z liniami Wizz Air!

Tajemnicza Islandia coraz częściej jest eksplorowana nie tylko przez turystów, lecz także i przez przemysł filmowy. Znane produkcje kręcone były głównie w południowej części wyspy, która obfituje w zjawiskowe czarne plaże, monumentalne wodospady czy połacie lodowcowe.

Na słynnej plaży Reynisfjara kręcono „Noah” Darrena Aronofsky’ego, a okolice Mýrdalssandur to sceneria do „Łotra 1”, spin offu „Gwiezdnych Wojen”. Południowe lodowce Vatnajökull czy Svínafellsjökull „grały” odpowiednio Syberię w „Tomb Raider” czy planetę Manna w „Interstellar” Christophera Nolana. Filmowcy lubią umieszczać akcje swoich filmów w okolicach zjawiskowego jeziora Jökulsárlón, które występowało jako tybetańskie jezioro w „Batman. Początek” czy lodowa tafla pościgów za Jamesem Bondem w „Śmierć nadejdzie jutro”. Nie można oczywiście zapomnieć, że z krajobrazów Islandii korzystali również filmowcy „Gry o Tron”, np. lodowiec Vatnajökull to słynna północ za Murem. Oczywiście fani filmu i północnych klimatów nie mogą zapomnieć o scenie otwarcia „Prometeusza” Ridleya Scotta, która rozgrywa się nad wodospadem Dettifoss w północno-wschodniej części wyspy.

Większość filmowych plenerów Islandii można zobaczyć wybierając się na tygodniową wycieczkę po południowej części wyspy. Wypożyczając samochód, możemy przejechać trasę od lotniska z Keflaviku aż do jeziora Jökulsárlón. Z Wrocławia na Islandię zabiorą was dwa razy w tygodniu samoloty linii Wizz Air (bilet w dwie strony w terminie 18-25 listopada kosztuje 538 zł)*. – Islandia zyskała w ostatnich latach na popularności. W zimie turyści lecą podziwiać tam zorze polarne, a latem odkrywać mało dostępny interior wyspy – zauważa Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika z dnia 04.11.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę