Odessa – perła Morza Czarnego


Odessa na Ukrainie to nowość w rozkładzie wrocławskiego lotniska. Szósty wschodni kierunek będzie obsługiwany przez dwóch przewoźników. Pierwszy samolot do Odessy odleci 29 października.

Rejsy na trasie z Wrocławia do Odessy niemal równocześnie uruchamiają dwie tanie linie – Ryanair (we wtorki i soboty, od 29 października) oraz Wizz Air (w każdy poniedziałek i piątek, od 1 listopada). Pozostałe kierunki wschodnie w zimowym rozkładzie lotów to: Lwów, Charków, Kijów Żuliany, Kutaisi (Wizz Air) oraz Kijów Boryspol (Ryanair). – Kierunki wschodnie rozwijają się bardzo szybko, samoloty są wypełnione prawie do ostatniego miejsca, stąd uruchomienie lotów do Odessy – trzeciego co do wielkości miasta Ukrainy. Odessa to  także kierunek o ogromnym potencjale turystycznym – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Odessa, nazywana perłą Morza Czarnego, przyciąga turystów o każdej porze roku. Pod wieloma względami jest to miasto niepowtarzalne i właśnie dlatego było scenerią wielu znanych filmów oraz dzieł literatury. W mieście i okolicach nie brakuje słońca i można korzystać z szerokich, piaszczystych plaż oraz ciepłego morza. Istotny jest również fakt, że Odessa to bardzo duża i ważna metropolia w tej części Europy, dlatego nowy kierunek znakomicie uzupełnia siatkę połączeń wschodnich z Wrocławia.

Terminy lotów (w sumie cztery razy w tygodniu) umożliwiają dogodne zaplanowanie kilkudniowego wyjazdu. Za podróż w obie strony zapłacimy ok. 208 zł. (wylot 14.12.2019, przylot 21.12.2019, linia lotnicza – Ryanair)*.

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 21.10.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę