Nowy rozkład lotów


Szalona noc w Izraelu, śladem gwiazd filmowych w Odessie, a może zorza polarna na Islandii? W sezonie zimowym 2019/2020 jest z czego wybierać. W nowym rozkładzie, obowiązującym od 27 października, znalazło się 55 kierunków. Poznaj je wszystkie!

Na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się w tym sezonie: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych (do największych hubów europejskich) oraz 8 czarterowych (czyli znajdujących się w ofercie biur podróży). – Pasażerów cieszy przede wszystkim fakt, że siatka połączeń jest rozbudowana i różnorodna. Podróżni mają do wyboru m.in. ciekawe kierunki południowe, zarówno w ofercie przewoźników niskokosztowych, jak i biur podróży. Z mocnych punktów składa się także oferta przewoźników sieciowych, dająca praktycznie nieograniczone możliwości przesiadek – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W rozkładzie lotów  warto zwrócić uwagę na nowości: Odessa, Teneryfa, Taba, Amsterdam i Alicante. Odessa to premiera, uruchomiona przez dwie tanie linie lotnicze: Ryanair i Wizz Air. Teneryfa i Taba po raz pierwszy pojawiły się w ofercie biur podróży (czartery), a Amsterdam i Alicante to kierunki znane z letniego rozkładu, które debiutują w rozkładzie zimowym.
- Lotnisko w Amsterdamie to jeden z głównych portów przesiadkowych w Europie. Lecąc z Wrocławia z jedną przesiadką, osiągalny jest praktycznie cały świat – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W nowym rozkładzie jest wiele miejsc, do których można uciec przed jesienną słotą i zimowym mrozem. Oferta kierunków południowych, oprócz Alicante, obejmuje Palermo, Neapol, Maltę, Bolonię, Rzym (Ciampino) i Mediolan (Bergamo). Szukając słońca można wybrać się do Izraela lub na rajski Zanzibar lub do Dubaju, a jeżeli komuś marzą się inne klimaty, to świetnym wyborem jest np. Reykiavik, skąd można eksplorować Islandię. Zimowy rozkład wejdzie  w życie 27 października 2019 roku i będzie obowiązywał do 28 marca 2020 roku. Przypomnijmy, że znamy już nowości na kolejny, letni sezon – od kwietnia 2020 roku nowe połączenie do Cagliari (na Sardynii) uruchamiają linie Ryanair. A od 29 marca linie Wizz Air polecą do Zaporoża na Ukrainie.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę