Alicante zostaje na zimę


Znany i lubiany kierunek przechodzi z letniego do zimowego rozkładu. Loty obsługuje linia Ryanair. Do słonecznego Alicante polecimy z Wrocławia dwa razy w tygodniu.

Najbardziej znany kurort na hiszpańskim Costa Blanca po raz pierwszy pojawia się w zimowym rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Samoloty linii Ryanair będą latały na trasie z Wrocławia do Alicante we wtorki i soboty, dzięki czemu swobodnie można zaplanować optymalny wyjazd. – Alicante jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Propozycja uzupełnia zimową siatkę połączeń niskokosztowych, która teraz składa się z 38 kierunków, w tym 7 na południe Europy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Już wiadomo, że od sezonu letniego z tanimi liniami polecimy z Wrocławia też na Sardynię do Cagliari.

Alicante jest idealne dla osób, które chcą poczuć atmosferę południa Hiszpanii. Plaże w pobliżu centrum kuszą ciepłym piaskiem, czystą wodą oraz tętnią życiem towarzyskim. Nieco dalej bez problemu znaleźć można spokojniejsze miejsce na wypoczynek i morskie kąpiele. Efektowna promenada zachęca do spacerów przez cały dzień, podobnie jak piękna marina otoczona palmami. W Alicante koniecznie trzeba odwiedzić jedną z restauracji proponujących owoce morza, tym bardziej, że przez wieki miasto było jednym z najważniejszych ośrodków portowych.

Część urlopu warto poświęcić na zwiedzanie. Na uwagę zasługuje barokowy ratusz, Bazylika Santa María i zamek Santa Bárbara. Z tego ostatniego roztacza się piękna panorama miasta. Dłuższy pobyt w Alicante warto wykorzystać na wyprawę w inne ciekawe zakątki Hiszpanii. Miasto jest położone w pobliżu Walencji, a od Madrytu oddalone jest o około 70 km. Jedną z dodatkowych atrakcji jest znajdująca się na Morzu Śródziemnym wyspa Tabarca. Warto tutaj zanurkować w otaczających ją ciepłych wodach. Za podróż lotniczą do Alicante w połowie grudnia zapłacimy 250 zł (wylot 7.12.2019, przylot 14.12.2019, linia lotnicza Ryanair)*.

*Cena z systemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualna na dzień 21.10.2019.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę