Wybierz się na jesienny trekking


Alpy zachwycają o każdej porze roku. Jesienią mienią się feerią barw i przyciągają cudownymi widokami. To prawdziwy raj dla amatorów pieszych i rowerowych wędrówek. Z Wrocławia bezpośrednio polecimy do Niemiec, Szwajcarii i do Włoch.

Sezon turystyczny trwa w Alpach cały rok. Warto wybrać się w góry jesienią, aby oddać się trekkingowi w cudownych okolicznościach przyrody. Znakomicie przygotowane, różnorodne szlaki czekają zarówno na amatorów górskich wędrówek, jak i na bardziej zaawansowanych miłośników wspinaczki. – Z Wrocławia możemy polecieć bezpośrednio do kilku miast w Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech, które są doskonałą bazą wypadową na wyjazd w Alpy. Korzystając z okazji można zwiedzić tam wiele atrakcyjnych miejsc – podpowiada Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Wspaniałym miejscem na jesienny wypad są Alpy bawarskie. Najprościej dostać się do nich po wylądowaniu w Monachium, dokąd codziennie latają z Wrocławia samoloty Lufthansy. Głównym kurortem turystycznym regionu jest sławne Garmisch-Partenkirchen. To miasto znane przede wszystkim z  tego, że co roku odbywa się tu konkurs turnieju Czterech Skoczni. Popularne Garmisch jest znakomitą bazą wypadową do eksplorowania tej części Alp. Bawaria słynie także z zabytków, licznych zamków oraz pięknego rezerwatu przyrody.

Nieco dalej na południowy-zachód od Monachium leży Zurych, dokąd z Wrocławia dolecimy linią SWISS w poniedziałki, środy i piątki. Podróż w Alpy samochodem zajmie stamtąd 2-3 godziny. Można także wybrać pociąg. Szwajcarskie kurorty wyróżniają się luksusem i gwarancją jakości. Planując wypad w Alpy z Wrocławia nie można zapomnieć o Włoszech. Brązowo-szare szczyty Dolomitów zachwycą każdego, a skąpane w słońcu szlaki turystyczne są wielką atrakcją dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Dobrym pomysłem jest założenie bazy wypadowej w malowniczej Val di Sole. Do Doliny Słońca, nazwanej tak nieprzypadkowo, dotrzemy z Mediolanu, dokąd w poniedziałki i piątki latają samoloty linii Ryanair.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę