Jesienne polowanie na letnie klimaty


Czujecie niedosyt lata? Wszystkie takie zaległości można nadrobić, wybierając się na dwie rajskie wyspy – Zanzibar i Bali. Możecie też nacieszyć się piękną jesienią w nowojorskim Central Parku. Lot z Wrocławia, jedna-dwie przesiadki i mamy to!

Wyspa Bali nie przez przypadek jest nazywana „rajem na wodzie” – tu urzeka zarówno egzotyczna przyroda, jak i niepowtarzalna kultura. Są też piękne plaże i nieskończenie wiele miejsc, w których można uprawiać sporty wodne. W październiku temperatura oscyluje w granicach 27-29°, więc to lato w pełni! Poza tym ceny są w tym czasie niższe, a turystów jest zdecydowanie mniej. Jak się tam dostać? Polecieć z Wrocławia do Frankfurtu, stamtąd do Tajpej na Tajwanie, skąd już docelowo dotrzemy na Bali.

Oszałamiająco piękna przyroda, słońce, kąpiele i wielka dawka egzotyki wiążą się też z jesienną wyprawą na leżący na Oceanie Indyjskim Zanzibar. Spacerując wąskimi, urokliwymi uliczkami Kamiennego Miasta (wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO), chłoniemy historię wielu nacji, które przez setki lat budowały to miejsce. Październikowy urlop w takim miejscu pozwoli naładować baterie na długie, chłodne miesiące. Wystarczy z Wrocławia dotrzeć samolotem Lufthansy do Monachium, stamtąd do Dubaju, a dalej z liniami Emirates na Zanzibar.

Ci zaś, którzy wolą jesienne atrakcje wielkiego miasta, powinni rozważyć chłonięcie sztuki, kultury i aromatów jesieni w Nowym Jorku. Niewiele jest podobno widoków równie pięknych, jak Central Park w październiku! Czekają też most Brookliński, Statua Wolności i Times Square. To też znakomity punkt wypadowy do wycieczek po całym wschodnim wybrzeżu USA. Wsiadamy więc do samolotu Eurowings w Porcie Lotniczym Wrocław, lecimy do Düsseldorfu, gdzie przesiadamy się na połączenie Brussels Airlines do Nowego Jorku. Po niespełna 13 godzinach jesteśmy na miejscu… Więcej o egzotycznych wyprawach w najpiękniejsze miejsca na świecie przeczytacie w tekście autorstwa Ewy Guzek, który ukazał się w najnowszej edycji magazynu lotniczego „HiFly”.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę